Trwa ładowanie...
d2awmdo

Maja Hirsch

Najnowsze informacje
4.1
(632 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Warszawa

Filmografia:
d2awmdo

Polska aktorka serialowa i filmowa. Popularność przyniosła jej rola w serialu „M jak miłość”, gdzie zagrała ogoloną na łyso Izę, a także rola w polskiej „Brzyduli”.

Maja Hirsh* urodziła się w 1977 roku w Warszawie. W 2000 roku ukończyła warszawską Akademię Teatralną.* Podczas studiów grała m.in. Dziewicę w „Dziadach zbliżenia” Adama Mickiewicza, w reż. Macieja Prusa. Tuż po studiach wystąpiła w roli tytułowej w "Salome" wg Oskara Wilde'a w reż. Jurka Sawki na scenie Teatru Dramatycznego w Warszawie. Z teatrem tym związała się na stałe. Ponadto w 2005 roku występowała także w Teatrze Syrena w Warszawie.

Ma na swoim koncie występy w sztukach: Antoniego Czechowa „Mewa” w reż. Agnieszki Glińskiej i „Płatonow” Pawła Miśkiewicza. W „Rewizorze” Mikołaja Gogola, w reż. Andrzeja Domalika, zagrała Marię Antonowną. Wcieliła się także w Jolantę w „Czasie kochania czasie umierania” Fritza Katera, w reż. Tomasza Gawrona oraz w Maszę w „Siostrach” Per Olova Enquista, w reż. Piotra Cieślaka.

Początki kariery w serialach były skromne. W 2000 roku otrzymała małe role w serialach „Dom” i „Lokatorzy”. Zagrała łysą Izę, koleżankę Małgorzaty, w kultowym „M jak miłość”. Maję mogliśmy też oglądać w serialach; „Miodowe lata”, „Bulionerzy”, „Biuro kryminalne”, „Zakręcone”. W 2006 roku wcieliła się w policjantkę Adę Kaczmarzyk w serialu „Pogoda na piątek”. Była porywaczką Mutrą w kilku odcinkach „Prawa miasta” (2007) Krzysztofa Langa. Pojawiła się również w latach 2008-2009 w serialu "BrzydUla", gdzie zagrała jedną z kluczowych postaci - Paulinę Febo, narzeczoną szefa Uli Cieplak, Marka Dobrzańskiego i siostrę Aleksa Febo.

Debiut kinowy nastąpił w roku 2002 w filmie „Ciało” Tomasza Koneckiego i Andrzeja Saramonowicza, w którym zagrała zakonnicę, siostrę Morrison. Zagrała także ochroniarza „Blachy” w filmie „Świadek koronny” (2007) Jarosława Sypniewskiego.* W 2010 wystąpiła w komedii „Jak się pozbyć cellulitu” jako Maja Minorska.*

Partnerem życiowym artystki jest aktor Jacek Braciak. Para ma córeczkę, Marysię (ur. 2004).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2awmdo
d2awmdo
d2awmdo