Trwa ładowanie...
d11e7an
Aktualności

Malcolm McDowell pracowałby za darmo

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Malcolm McDowell pracowałby za darmo
d11e7an

*Malcolm McDowell, który ma w swoim dorobku już ponad 130 kreacji filmowych i wiele nagród, tak bardzo kocha swój zawód, że grałby za darmo.*

- Kocham to, co robię - mówi aktor w rozmowie z miesięcznikiem "Total Film". - Mam wiele szczęścia, że dostaję niezłe pieniądze za to, co kocham i co pewnie robiłbym za darmo. Ale nie mówcie o tym producentom! Choć pewnie i tak już o tym wiedzą.

Wśród najgłośniejszych kreacji aktora znajduje się postać Aleksa DeLarge'a z "Mechanicznej pomarańczy" Stanleya Kubricka. Sam ceni sobie najbardziej inne dzieło - "Jeżeli?". - Ten film zajmuje szczególne miejsce w moim sercu - przyznaje McDowell. - Gdy ktoś przygotowuje moje retrospektywy, o "Jeżeli?" zawsze mówię w pierwszej kolejności. Nie tylko dlatego, że to wspaniały film, ale ponieważ to mój debiut. Dzięki "Jeżeli?" poznałem reżysera Lindsaya Andersona, który został moim serdecznym przyjacielem i za którym bardzo tęsknię.

d11e7an

McDowell tak bardzo kocha swoją pracę, że nie zawsze gra w produkcjach tak wybitnych, jak "Jeżeli?" czy "Mechaniczna pomarańcza". W ostatnich latach mogliśmy go oglądać m.in. w "Wampirzycach", "Domu obłąkanych dusz" czy "Pracodawcy".

Obecnie, w Muzeum Narodowym w Krakowie, można przypomnieć sobie Kubrickowską kreację McDowella. Na wystawie "Stanley Kubrick" znalazła się sala poświęcona "Mechanicznej pomarańczy". Zwiedzający znajdą tu m.in. rekwizyty i fotosy z filmu.

d11e7an

Podziel się opinią

Share

d11e7an

d11e7an