Trwa ładowanie...
d3nmr8n

Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Najnowsze informacje
3.8
(289 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Opole Lubelskie

Filmografia:
d3nmr8n

Znana i lubiana aktorka telewizyjna, filmowa i teatralna, kojarzona w pierwszej kolejności z charakterystyczną rolą Grażynki Lubicz w popularnej telenoweli „Klan”.

Urodziła się 22 października 1964 roku w Opolu Lubelskim. Studiowała we wrocławskiej PWST, którą ukończyła w 1987 roku. W latach 90-tych była aktorką tamtejszego Teatru Polskiego (do 1998 roku).

Szybko zadebiutowała w filmie, jednak na sukces musiała poczekać kolejne 10 lat.

Jej filmowym debiutem była drugoplanowa rola w filmie Marka Nowickiego „Rajski ptak” (1987). W tym samym roku zagrała też w produkcji „Zero życia” Rolanda Rowińskiego.

Dekadę lat 90-tych otworzyła świetnym występem w roli Beaty Molibdenowej w znanej komedii Sylwestra Chęcińskiego „Rozmowy kontrolowane” (1991). Ponadto dołączyła do obsady „In flagranti” z Bogusławem Lindą i Małgorzatą Foremniak (1991), pojawiła się gościnnie w serialu „40-latek. 20 lat później” Jerzego Gruzy (1993), zagrała epizod we francuskim filmie TV „Bébé coup de foudre” (1995) i wzięła udział w znanym serialu „Sukces” Krzysztofa Grubera (1995).

* Zdążyła jeszcze wystąpić w roli żony Michała (Cezary Pazura) w znanym filmie sensacyjnym „Wirus” Jana Kidawy-Błońskiego, wg scenariusza Macieja Ślesickiego (1996), gdy nadeszła przełomowa w karierze, rola Grażynki Lubicz w telenoweli „Klan”. Dzięki kreacji ciepłej, troskliwej, kochającej żony i matki, uosabiającej sprzyjający procesowi identyfikacji, stereotyp matki Polki, zjednała sobie sympatię telewidzów w całym kraju.*

* Jedenastoletnia, permanentna obecność na małym ekranie musiała przynieść jej ogromną rozpoznawalność i popularność. Ostrowskiej-Królikowskiej od lat partneruje na planie Piotr Cyrwus jako jej serialowy mąż, Rysio.*

Od momentu związania się z „Klanem”, aktorka rzadko pojawiała się w innych produkcjach, dając jedynie dwa gościnne występy w sitcomie „Daleko od noszy” i w serialu „Kryminalni”.

W 2007 roku wzięła udział w I edycji popularnego programu „Jak oni śpiewają?”. Rok później zadebiutowała jako prowadząca reality-show „Co masz do stracenia” na antenie TV Puls. Ideą programu jest zmobilizowanie jego uczestników do zrzucenia zbędnych kilogramów.

Od 1988 roku związana była z Teatrem TV, gdzie do 1997 roku pojawiła się w takich spektaklach, jak m.in.: „Gra o brzasku”, „Pijacy”, „Mąż, żona, dziewczyna i złodziej, czyli sceny miłosne z Shakespeare’a”, czy „Pani Bovary”.

Jej imię i pierwsze, panieńskie nazwisko zbieżne jest z imieniem i nazwiskiem znanej piosenkarki, ex-wokalistki zespołu Lombard.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nmr8n
d3nmr8n
d3nmr8n