Trwa ładowanie...
d3mk1kr

Marcia Jean Kurtz

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d3mk1kr
broadwayworld.com
Źródło: broadwayworld.com

Marcia Jean Kurtz – życiorys, kariera zawodowa

Marcia Jean Kurtz to amerykańska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna oraz reżyser. Urodziła się w Nowym Jorku. W 1964 roku ukończyła Julliard School, gdzie zdobyła stopień B.S. w tańcu. Marcia Jean Kurtz zaczynała swoją karierę w różnych filmach takich, jak komedia "Cry Uncle" (1970) z Allenem Garfieldem, "Believe in Me" (1971) z Michaelem Sarrazin i w komedii "Born to Win" (1971) z George'm Segal'em. Pojawiła się także w „The Panic in Needle Park” (film Al'a Pacino), „In Her Shoes”, „Dog Day Afternoon” i „Big Fan”. Marcia Jean Kurtz wyreżyserowała „Uncle Phillip's Coat” i „Time of Fire”. Kontynuowała grę w dramie Roberta De Niro "Once Upon A Time In America" (1984), "Running on Empty" (1988) i w kryminalnej dramie Andy Garcia "Night Falls on Manhattan" (1997). Zagrała także w dramatycznej adaptacji Meryl Streep pt."One True Thing" (1998). Ponadto, zajmowała się rolami w "Inside Man" (2006), kryminalnej dramie "Before the Devil Knows You're Dead" (2007) z Ethan'em Hawke i dramie "Arranged" (2007) z Zoe Lister-Jones. Kilka razy pojawiła się w programie „Law&Order”.

Marcia Jean Kurtz jest członkiem Ensemble Studio Theatre i Lincoln Center Director's Lab. Ponadto, dawniej była członkiem firmy Peter'a Brook'a - C.I.R.T., Joseph'a Chaikin'a - Open Theatre, i Jerome'a Robbins'a - American Laboratory Theatre.

Marcia Jean Kurtz – nagrody

Marcia Jean Kurtz otrzymała Obie Award za rolę Doris w filmie Donalda Marguliesa „The Loman Family Picnic”. Została także nominowana zarówno do Obie Award, jak i Drama Desk Award za rolę w produkcji Martin Sherman „When She Danced”.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mk1kr
d3mk1kr
d3mk1kr