Trwa ładowanie...
d4n3nuv

Marcin Bosak

Najnowsze informacje
4.3
(387 głosów)
Oceń:
d4n3nuv

* Jeden z najciekawszych i najbardziej znanych aktorów polskich młodego pokolenia. Z powodzeniem występuje zarówno w teatrze, jak też w filmie i telewizji. Szerokiej publiczności znany jako Kamil z popularnej telenoweli „M jak miłość”.*

Urodził się 9 września 1979 roku w Łodzi. Studiował na Wydziale Aktorskim warszawskiej Akademii Teatralnej, którą ukończył w 2003 roku, wkrótce potem wiążąc się ze stołecznym Teatrem Dramatycznym.

Zadebiutował w 1999 roku epizodyczną rolą w filmie Tomka Tryzny „Czy można się przysiąść”. Po kilku gościnnych występach na planie takich seriali, jak „Miodowe lata” (2002), „Na dobre i na złe” (2002) i „Glina” (2003) otrzymał stały angaż w telenoweli „M jak miłość”, gdzie w latach 2003-2006 kreował postać Kamila, wprowadzając na plan sporą dawkę humoru, energii i naturalności, górując w umiejętnościach aktorskich nad współgrającymi z nim rówieśnikami.

* Rola przyniosła mu niebywałą sławę, rozpoznawalność i sympatię publiczności.*

W międzyczasie pojawiał się w niewielkich rolach w filmach kinowych: sensacyjna „Czwarta władza” Witolda Adamka (2004), nagrodzone Złotymi Lwami w Gdyni „Pręgi” Magdaleny Piekorz (2004), „Rozdroże cafe” Leszka Wosiewicza (2005) z Kazikiem Staszewskim, czy niezależna produkcja Wiesława Palucha „Motór” (2005).

* W 2006 roku wystąpił wraz z Kamilą Baar i Olgierdem Łukaszewiczem w telewizyjnym filmie „Autor wychodzi” w reżyserii Dominiki Montean, powstałym w ramach projektu „30 minut” (nagroda za rolę męską na Europejskim Tygodniu Filmowyn „Off/On”) oraz jako Antoni, asystent prezesa (Jan Frycz) w komedii romantycznej Ryszarda Zatorskiego „Tylko mnie kochaj” z Maciejem Zakościelnym i Agnieszką Grochowską.*

Z tą ostatnią spotkał się dwa lata później na planie „Małej wielkiej miłości” Łukasza Karwowskiego (2008) z Joshuą Leonardem.

W 2007 roku wystąpił jako Mateusz Bonowicz w głośnym serialu Agnieszki Holland i Magdaleny Łazarkiewicz „Ekipa”, jako Michał w sensacyjnej produkcji TV „Odwróceni” oraz jako Raider w „Tajemnicy twierdzy szyfrów” Adka Drabińskiego z Pawłem Małaszyńskim w roli głównej.

Jednym z ostatnich projektów z jego udziałem jest film biograficzny „Generał” (2008) z Krzysztofem Pieczyńskim w roli generała Sikorskiego. Bosak wcielił się tam w postać jego adiutanta.

Mimo sukcesów w filmie, młody aktor nie rezygnuje z działalności teatralnej. Oprócz spektakli w Teatrze Dramatycznym, od 2002 roku występuje też w Teatrze TV.

W 2003 roku otrzymał wyróżnienie na XXI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi oraz Nagrodę Zarządu Sekcji Teatrów Dramatycznych ZASP za tytułową rolę Judasza w sztuce „Żegnaj Judaszu” w reżyserii Bożeny Suchockiej.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4n3nuv
d4n3nuv
d4n3nuv