ycipk-25firr
ycipk-25firr

Marcin Mroczek - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
ycipk-25firr

Jeden z najbardziej znanej pary bliźniaków w polskim show-biznesie, brat Rafała Mroczka, gwiazda serialu „M jak miłość”, w którym kreuje postać Piotra Zduńskiego, męża Kingi (Kasia Cichopek).

Urodził się 18 lipca 1982 roku w Siedlcach, kilka minut po bliźniaczym bracie. Aż do momentu porodu rodzice nie wiedzieli o jego istnieniu, przez co sprawił im chyba największą niespodziankę w życiu. Oprócz brata, Mroczkowie mają też starszą o trzy lata siostrę Agatę. To ona wybrała imię Marcin dla młodszego brata – Rafał był już bowiem wcześniej „ustalony”.

Zawodowe dokonania Marcina nie różnią się znacząco od sukcesów brata, karierę zrobili bowiem i nadal kontynuują razem. Wiedzą, że właśnie w bliźniactwie tkwi ich największa siła, i chyba dobrze im z tym. Świadczy o tym chociażby fakt posiadania wspólnej strony internetowej, na której razem prowadzą bloga.

Do udziału w castingu do „M jak miłość” zgłosiła ich mama, o czym dowiedzieli się dokładnie dzień po swoich 18-tych urodzinach. Wyjazd do Warszawy traktowali bardziej jako przygodę, bez specjalnej wiary w dostanie ról w serialu, który wkrótce zdobył szczyty popularności.

* Szczęśliwie przeszli oba etapy i otrzymali angaż w „M jak miłość”, gdzie po dziś dzień kreują role braci Zduńskich (2000-2008).*

ycipk-25firr

Jako mężczyźni wysportowani i ex-członkowie znanego zespołu tańca współczesnego Caro Dance, obaj bracia świetnie spisali się jako uczestnicy programu rozrywkowego „Taniec z gwiazdami”. Marcin po raz kolejny dał pierwszeństwo bratu (który wygrał III edycję programu) i we wrześniu 2006 roku wystąpił w jego IV edycji.

Tańcząc z Edytą Herbuś, zajął niższe od brata, 3.miejsce, w zamian za to zdobywając taneczne laury zagranicą – w 2007 roku został zwycięzcą ukraińskiej wersji programu, a we wrześniu 2008 roku, ponownie w parze z Edytą Herbuś wygrał Konkurs Tańca Eurowizji.

W 2003 roku Marcinowi udało się też spróbować swych sił w innej produkcji, niż słynna telenowela, grając Zdobka w głośnej ekranizacji powieści historycznej Józefa Ignacego Kraszewskiego - „Stara baśń – kiedy słońce było bogiem” w reżyserii Jerzego Hoffmana (serial 2004).

Jest studentem Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

W 2006 roku zajął pierwsze miejsce w polsatowskim programie „Show!Time”.

ycipk-25firr

W 2007 roku zainicjował wraz z bratem działalność agencji artystycznej MROCZEK HOUSE. Niestety, agencja musiała zostać rozwiązana ze względu na niskie dochody.

Data urodzenia

18.07.1982

Miejsce urodzenia

Siedlce

Filmografia

Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem (2003) (Zdebko)

Stara baśń (serial) () (Zdobek)

ycipk-25firr
ycipk-25firr
ycipk-25firr