Trwa ładowanie...
d3lh6zk

Marcin Mroczek

Najnowsze informacje
2.6
(2706 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Siedlce

Filmografia:
d3lh6zk

Jeden z najbardziej znanej pary bliźniaków w polskim show-biznesie, brat Rafała Mroczka, gwiazda serialu „M jak miłość”, w którym kreuje postać Piotra Zduńskiego, męża Kingi (Kasia Cichopek).

Urodził się 18 lipca 1982 roku w Siedlcach, kilka minut po bliźniaczym bracie. Aż do momentu porodu rodzice nie wiedzieli o jego istnieniu, przez co sprawił im chyba największą niespodziankę w życiu. Oprócz brata, Mroczkowie mają też starszą o trzy lata siostrę Agatę. To ona wybrała imię Marcin dla młodszego brata – Rafał był już bowiem wcześniej „ustalony”.

Zawodowe dokonania Marcina nie różnią się znacząco od sukcesów brata, karierę zrobili bowiem i nadal kontynuują razem. Wiedzą, że właśnie w bliźniactwie tkwi ich największa siła, i chyba dobrze im z tym. Świadczy o tym chociażby fakt posiadania wspólnej strony internetowej, na której razem prowadzą bloga.

Do udziału w castingu do „M jak miłość” zgłosiła ich mama, o czym dowiedzieli się dokładnie dzień po swoich 18-tych urodzinach. Wyjazd do Warszawy traktowali bardziej jako przygodę, bez specjalnej wiary w dostanie ról w serialu, który wkrótce zdobył szczyty popularności.

* Szczęśliwie przeszli oba etapy i otrzymali angaż w „M jak miłość”, gdzie po dziś dzień kreują role braci Zduńskich (2000-2008).*

Jako mężczyźni wysportowani i ex-członkowie znanego zespołu tańca współczesnego Caro Dance, obaj bracia świetnie spisali się jako uczestnicy programu rozrywkowego „Taniec z gwiazdami”. Marcin po raz kolejny dał pierwszeństwo bratu (który wygrał III edycję programu) i we wrześniu 2006 roku wystąpił w jego IV edycji.

Tańcząc z Edytą Herbuś, zajął niższe od brata, 3.miejsce, w zamian za to zdobywając taneczne laury zagranicą – w 2007 roku został zwycięzcą ukraińskiej wersji programu, a we wrześniu 2008 roku, ponownie w parze z Edytą Herbuś wygrał Konkurs Tańca Eurowizji.

W 2003 roku Marcinowi udało się też spróbować swych sił w innej produkcji, niż słynna telenowela, grając Zdobka w głośnej ekranizacji powieści historycznej Józefa Ignacego Kraszewskiego - „Stara baśń – kiedy słońce było bogiem” w reżyserii Jerzego Hoffmana (serial 2004).

Jest studentem Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

W 2006 roku zajął pierwsze miejsce w polsatowskim programie „Show!Time”.

W 2007 roku zainicjował wraz z bratem działalność agencji artystycznej MROCZEK HOUSE. Niestety, agencja musiała zostać rozwiązana ze względu na niskie dochody.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lh6zk
d3lh6zk
d3lh6zk