WP

Marek Bukowski - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
WP

Marek Bukowski - przez całe swoje zawodowe życie związany z filmem. Ukończył P.W.S.T. w Krakowie, pod kierunkiem prof. Jerzego Treli oraz prof. Jerzego Stuhra. W latach 1990-1999 zagrał kilkadziesiąt ról filmowych i telewizyjnych.

Jeszcze przed ukończeniem studiów, zadebiutował główną rolą w filmie "Nad rzeką, której nie ma" w reżyserii Andrzeja Brańskiego, za którą w 1990 otrzymał nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego oraz nominację do nagrody za pierwszoplanową rolę męską na FPFF w Gdyni. Od 1997 roku pisze również scenariusze filmowe i telewizyjne oraz zajmuje się reżyserią i produkcją filmową.

W 2008 roku otrzymał od TVP nagrodę za projekt filmu ”Otto Reder” poświęconego jednej z najokrutniejszych zbrodni II Wojny Światowej - germanizacji dzieci Zamojszczyzny, Współautorem projektu jest jego żona Ewa Bukowska (również aktorka i scenarzystka).

W 2009, po latach przerwy od aktorstwa, powrócił w doskonałej formie na mały ekran w serialu TVP -Przystań w reżyserii Filipa Zylbera, gdzie wcielił się w jedną z głównych ról - szefa grupy ratowników wodnych WOPR - Grzegorza. W życiu prywatnym pasjonat tenisa.

Data urodzenia

26.10.2009

Miejsce urodzenia

Milicz

Reżyser
Filmografia

Jest jak jest

Nocne Graffiti

Pierwszy milion

Nad rzeką której nie ma

Blok.pl

Sukces (2003)

Pierwszy milion (serial) (Dziennikarz na konferencji prasowej Boruckiego)

Na krawędzi (Tomek)

Komisarz Rozen (Staroń)

Uwikłanie (Komisarz Sławomir Smolar)

Ojciec Mateusz (Tomasz Podgórski)

Polska śmierć

Przystań (Grzegorz)

Wrony

Kawalerskie życie na obczyźnie

Kraj świata

Pożegnanie z Marią (Tadeusz)

Dama kameliowa

PolandJa

Belle Epoque

WP
WP
WP