Trwa ładowanie...
d2sl574

Marek Bukowski

Najnowsze informacje
4.7
(401 głosów)
Oceń:
d2sl574

Marek Bukowski - przez całe swoje zawodowe życie związany z filmem. Ukończył P.W.S.T. w Krakowie, pod kierunkiem prof. Jerzego Treli oraz prof. Jerzego Stuhra. W latach 1990-1999 zagrał kilkadziesiąt ról filmowych i telewizyjnych.

Jeszcze przed ukończeniem studiów, zadebiutował główną rolą w filmie "Nad rzeką, której nie ma" w reżyserii Andrzeja Brańskiego, za którą w 1990 otrzymał nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego oraz nominację do nagrody za pierwszoplanową rolę męską na FPFF w Gdyni. Od 1997 roku pisze również scenariusze filmowe i telewizyjne oraz zajmuje się reżyserią i produkcją filmową.

W 2008 roku otrzymał od TVP nagrodę za projekt filmu ”Otto Reder” poświęconego jednej z najokrutniejszych zbrodni II Wojny Światowej - germanizacji dzieci Zamojszczyzny, Współautorem projektu jest jego żona Ewa Bukowska (również aktorka i scenarzystka).

W 2009, po latach przerwy od aktorstwa, powrócił w doskonałej formie na mały ekran w serialu TVP -Przystań w reżyserii Filipa Zylbera, gdzie wcielił się w jedną z głównych ról - szefa grupy ratowników wodnych WOPR - Grzegorza. W życiu prywatnym pasjonat tenisa.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sl574
d2sl574
d2sl574