Trwa ładowanie...
d3lh6zk

Maria Niklińska

Najnowsze informacje
3.4
(340 głosów)
Oceń:
d3lh6zk

Polska aktorka, córka dziennikarki Jolanty Fajkowskiej. Była prezenterka programu „5-10-15”. Dziś najczęściej kojarzona z rolą w serialu „Klan”.

Maria Niklińska urodziła się 28 grudnia 1983 roku w Warszawie. W czasie dzieciństwa przez osiem lat prowadziła program TVP 5-10-15. W 2006 roku ukończyła Warszawską Akademię Teatralną. Studiowała też w Circle in the Square Theatre School w Nowym Jorku.

Po raz pierwszy pojawiła się na ekranie w wieku 12 lat, w serialu Jerzego Łukaszewicza „Tajemnica Sagali”. Telewidzowie kojarzą ją także z roli Agaty Wilczyńskiej, sympatii Daniela Rossa w serialu „Klan”, którą odgrywała do 2002 roku. Wystąpiła też w serialach „Na dobre i na złe” i „Kryminalnych” oraz w „Starej baśni” Jerzego Hoffmana i w filmie „Rozdroże Cafe” Leszka Wosiewicza. Zagrała również Tosię w filmie Ja wam pokażę!. W 2007 roku zagrała w filmie „Jutro idziemy do kina”.

Grała w spektaklu Imieniny w reż. Aleksandry Koniecznej w Teatrze Narodowym w Warszawie. W Ślubach panieńskich w reż. Jan Englerta w Teatrze Narodowym gra Anielę. W 2010 roku można ją było oglądać w Teatrze Kamienica w spektaklu "Pamiętnik cnotliwego rozpustnika" w reż. Emiliana Kamińskiego.

W 2009 roku występowała w V edycji show Jak oni śpiewają?. Odpadła w 9. odcinku zajmując 7. miejsce na 14 możliwych. W 2010 roku brała udział w XII edycji Tańca z Gwiazdami, jej partnerem był Tomasz Barański. Para odpadła w 9 odcinku, zajmując 6 miejsce. Jest reporterką w programie "Nowsze Mazowsze", realizowanym dla TVP Warszawa.

W 2010 roku powróciła do serialu „Klan”, w którym gra Agatę. W tym samym roku zagrała też w polskiej komedii pt. „Ciacho".

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lh6zk
d3lh6zk
d3lh6zk