Trwa ładowanie...
d2sc8d8
d2sc8d8

Marieta Żukowska - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Miejsce urodzenia:

Żywiec

Filmografia:

Słaba płeć? (2015)

Zbliżenia (2014) (matka Marty w młodości)

Sprawa na dziś () (Alicja Strzelczyk)

Oz: Wielki i Potężny (2013) (Anna / Gliwia)

Instynkt () (Podkomisarz Aleksandra Lewicka)

Generał. Zamach na Gibraltarze (2009) (Alicja Iwańska)

Nigdy nie mów nigdy (2008) (2008) (Ewa, współpracownica Amy)

Nieruchomy poruszyciel (2008) (Teresa)

Pitbull (serial) ()

Bezmiar sprawiedliwości (2006) (Dominika)

W imieniu diabła (2010) (Marta)

Generał () (Alicja Iwańska)

Ciacho (2009) (Ela)

Botoks (2017)

Całe szczęście (2019) (2019) ( Profesor Stefańska )

Zdjęcie
Podziel się

Polska aktorka filmowa i teatralna. Zyskała sławę grając m.in. w serialach telewizyjnych, np. w „M jak miłość” jako Marzena Sadowska, „Pierwsza miłość” jako Joanna Nowicka oraz „Majka” jako Aleksandra Duszyńska.

Marieta Żukowska** urodziła się 1 lipca 1982 roku w Żywcu.Jej ojciec będący fizykiem chciał, by Marieta została muzykiem, skrzypaczką. Z kolei matka aktorki jest nauczycielką nauczania początkowego. Żukowska uczęszczała do liceum muzycznego w Bielsku-Białej. Następnie wybrała się na studia, gdzie wybijała się urodą i talentem. Marieta Żukowska w 2006 roku **uzyskała dyplom Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

W 2005 roku zadebiutowała na scenie Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi w roli nastolatki w "Blasku życia" Rebecki Gilman, w reżyserii Mariusza Grzegorzka. Rola ta została doceniona podczas 47. Kaliskich Spotkań Teatralnych. W styczniu 2007 roku Żukowska podjęła stałą pracę w łódzkim Teatrze im. Stefana Jaracza.

Na szklanym ekranie zadebiutowała epizodem w serialu "Kryminalni". W 2004 roku została zaangażowana do obsady serialu "Pierwsza miłość", gdzie zagrała Joannę Nowicką, sekretarkę, a potem specjalistkę w Centrum Doradczym. Od 2006 roku gości na ekranach telewizorów jako Marzena Sadowska, sąsiadka Madzi i młodych Zduńskich w serialu "M jak miłość".

d2sc8d8

Na dużym ekranie zabłysnęła dzięki głównej roli w kontrowersyjnym filmie „Nieruchomy poruszyciel”, za którą otrzymała nominację do Polskiej Nagrody Filmowej, Orzeł 2009. Zagrała także w filmie „Generał”. Określana przez krytyków "aktorskim odkryciem roku". Laureatka 9 nagród teatralnych, m.in. prestiżowej nagrody im. Nardallego za najlepszy debiut teatralny w 2006/2007 roku za rolę Isobel w „Lwie na ulicy” w reż. Mariusza Grzegorzka.

Laureatka wielu wyróżnień. W 2006 roku uzyskała Nagrodę "Brylant", nadawaną przez "Dziennik Łódzki" dla debiutującego aktora łódzkiego. W tym samym roku została laureatką Nagrody za najlepszą kobiecą kreację aktorską na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych w Brnie. Na XXIV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi dostała II Nagroda Jury za rolę Nonny w "Gąsce".

Marieta Żukowska mieszka w Warszawie. Prywatnie spotyka się z reżyserem Wojciechem Kasperskim.

d2sc8d8
d2sc8d8