Trwa ładowanie...
d37srgm

Mark Mothersbaugh

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Akron, Ohio, USA

Filmografia:
d37srgm

Kompozytor muzyki filmowej, przede wszystkim serialowej.

Świat usłyszał o nim w połowie lat 70. jako o liderze multimedialnego muzycznego projektu DEVO. W ciągu 10 lat grupa wydała kilka płyt i odbyła kilkukrotnie światowe tournee.

W latach 80., Mothersbaugh napisał muzykę do reklamy Hawaiian Punch. Jego innowacyjne pomysły zaowocowały nagrodą Clio i rozpoczęły nowy okres w życiu - komponowanie dla filmu i telewizji.

Mothersbaugh stworzył niezapomniany temat muzyczny do "Pee-Wee's Playhouse" a także muzykę do kilkunastu odcinków tego popularnego serialu telewizyjnego. Jest autorem ponad 420 utworów do 100 odcinków disneyowskiego serialu "Adventures In Wonderland" a także skomponował ścieżkę dźwiękową do popularnej kreskówki "Rugrats".

W latach 90. Już na stałe zaangażował się w tworzenie muzyki do filmu. Jest autorem ilustracji do takich filmów jak "Rugrats, The Movie", "Rushmore", "200 Cigarettes", "Drop Dead Gorgeous" i "The Mystery Men". Napisał także ponad 20 piosenek do "A Rugrats Live Adventure", po czym skomponował utwory do seriali: "Rugrats II", "Dawson's Creek" i "Rocket Beach".

W kinach jego muzykę mogliśmy usłyszeć w takich filmach jak: "Fajna z niego babka", "Genialny klan", "Sugar and Spice" i "Rocky & Bullwinkle".

(zdj. z AFP)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37srgm
d37srgm
d37srgm