Trwa ładowanie...
d2w3e0r

Martwe zło

Najnowsze informacje
1.0
(1 głos)
Oceń:
2
2
d2w3e0r

„Martwe zło” (ang. Evil Dead) to amerykański horror z 2013 roku w reżyserii Fede Alvareza. Scenariusz napisali: Diablo Cody, Sam Raimi, Rodo Sayagues Mendez i Fede Alvarez. Muzykę skomponował Roque Baños, a za produkcję odpowiadają Sam Raimi, Bruce Campbell oraz Robert G. Tapert. Obraz jest remake’em horroru z 1981 roku.

Kiedy grupa dwudziestokilkuletnich przyjaciół przypadkowo budzi starożytnego demona, domek w lesie staje się przesiąkniętą krwią izbą tortur w zrealizowanej pod tym samym tytułem, długo oczekiwanej adaptacji kultowego horroru Sama Raimi Martwe zło (1981). Ten mrożący krew w żyłach horror łączy w sobie elementy bolesnej ekscytacji i rozlewu krwi, jakie mogliśmy oglądać w oryginale, zaskakuje jednak widza serią nowych szokujących zwrotów akcji.

Mia (Jane Levy), młoda kobieta, której życie zostało zniszczone na skutek bolesnej straty i uzależnienia od narkotyków, namawia swojego brata Davida (Shiloh Fernandez), jego dziewczynę Natalie (Elizabeth Blackmore) oraz przyjaciół z dzieciństwa Olivię (Jessica Lucas) i Erica (Lou Taylor Pucci), aby wspólnie z nią wybrali się do należącego do rodziny domku na wsi. Ta wyprawa ma jej pomóc w uporaniu się z dręczącymi ją demonami. Na miejscu, Mia demonstracyjne niszczy ostatnie zapasy narkotyków i w obliczu przyjaciół przysięga, że jej uzależnienie to już przeszłość.

Wkrótce potem przyjaciele zauważają, że do domku ktoś się włamał, a piwnicę zamieniono w groteskowy ołtarz otoczony stosami wypchanych zwierząt. Kiedy Eric znajduje w domku starą księgą, zafascynowany jej tajemniczą zawartością zaczyna ją czytać na głos, nie podejrzewając nawet jak przerażające będzie to miało konsekwencje.

W filmie „Martwe zło” występują: Jane Levy („Suburgatory”), Shiloh Fernandez (Czerwony kapturek), Lou Taylor Pucci (Zabójczy wirus), Jessica Lucas (Projekt: Monster) oraz Elizabeth Blackmore (Miecz prawdy).

Martwe zło
Tytuł oryginalny

Evil Dead

Gatunek

fantasy, horror

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

05.04.2013

Czas trwania

91 min.

Obsada

Podziel się opinią

2
2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w3e0r
d2w3e0r
d2w3e0r