Trwa ładowanie...
d1rftxy

Mary Elizabeth Winstead

Najnowsze informacje
4.1
(98 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Rocky Mount, Karolina Północna, USA

Filmografia:
d1rftxy

Amerykańska aktorka. Najbardziej znana z udziału w horrorach „Oszukać przeznaczenie 3”, „Krwawe święta” oraz „Death Proof”.

Mary Elizabeth Winstead urodziła się 28 listopada 1984 roku w Rocky Mount w stanie Karolina Północna w USA. Winstead jest krewną legendarnej Avy Gardner. W dzieciństwie wykazywała zainteresowanie sztukami scenicznymi i uczyła się kilku rodzajów tańca, w tym baletu, stepowania, tańca jazzowego, pobierała także lekcje emisji głosu i gry aktorskiej. Wśród jej dokonań teatralnych można wymienić udział w "Dziadku do orzechów" oraz w broadwayowskiej produkcji "Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze" z Donnym Osmondem.

W telewizji Mary Elizabeth Winstead zadebiutowała gościnną rolą w popularnym serialu stacji CBS Dotyk anioła. Następnie otrzymała rolę w dramacie, także produkowanym przez CBS, Promised Land, po czym zagrała jedną z głównych ról w serialu telewizji NBC Passions. Ta rola zapewniła jej nominacje do nagrody reporterów dla młodych aktorów Hollywood Reporter Young Star Award oraz do nagrody Young Artist Award. Wśród innych jej dokonań znajduje się główna rola w serialu CBS Jezioro wilków oraz udział w filmie MTV Wyspa zła.

W 2005 roku Mary Elizabeth zagrała swą pierwszą główną rolę w kasowym hicie Disneya Sky High - rolę uczennicy liceum, obdarzonej supermocami, ale i skrywającej pewną tajemnicę. Na srebrnym ekranie pojawiła się także w roli młodej Sissy Spacek w kasowym filmie The Ring 2, a także w Checking Out obok Petera Falka i Laury San Giacomo.

Zagrała główną rolę w filmie Bobby, reżysera i scenarzysty Emilio Esteveza, w którym pojawiły się również takie gwiazdy, jak Anthony Hopkins, Demi Moore, William H. Macy i Sharon Stone. Wystąpiła u boku Bruce'a Willisa w Szklanej pułapce 4.0, ostatniej części znanej i odnoszącej wielkie sukcesy serii. Winstead zagrała także w Death Proof, drugiej części znakomitego Grindhouse autorstwa spółki Tarantino / Rodriguez.

Winstead przebywa głównie w Los Angeles, ale często przyjeżdża do domu w Północnej Karolinie, a w związku ze swoja pracą podróżuje po wielu różnych miastach i krajach. Mimo napiętego harmonogramu zajęć, zawsze znajduje czas na naukę i realizuje program college’u zdalnie, przez komputer. Od 2010 roku jest żoną Rileya Stearnsa.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rftxy
d1rftxy
d1rftxy