Trwa ładowanie...
d48wwij

Mary-Kate Olsen

Najnowsze informacje
4.2
(207 głosów)
Oceń:
d48wwij

Amerykańska aktorka, jedna ze słynnych sióstr-bliźniaczek. Gwiazda serialu komediowego „Pełna chata”, który był emitowany przez osiem lat.

Mary-Kate Olsen urodziła się 13 czerwca 1986 roku. Ma siostrę bliźniaczkę Ashley, która jest od niej starsza o 2 minuty i wyższa o 2 centymetry. Bliźniaczki mają jeszcze młodszą siostrę Lizzy i starszego brata Trenta. Z drugiego małżeństwa ojca mają dwójkę młodszego rodzeństwa.

Kariera Olsen rozpoczęła się w wieku trzech miesięcy, kiedy grała z siostrą w reklamach. Następnie w wieku dziewięciu miesięcy pojawiły na planie serialu "Pełna chata", w którym obie siostry grały na zmianę rolę Michelle Tanner, najmłodszej córki głównego bohatera, wdowca Danny'ego Tannera. Z miejsca stały się ulubienicami widzów. Serial był emitowany przez osiem lat.

Bliźniaczki jeszcze w trakcie kręcenia "Pełnej chaty" brały udział w innych produkcjach. Jednak nie cieszyły się one uznaniem w branży filmowej i telewizyjnej, jedna z nich przyniosła nawet nominację do Złotej Maliny ("Nowy Jork, nowa miłość") w kategorii najgorszego ekranowego duetu.Olsen nagrała także wraz z siostrą talk show pt. „The Adventures of Mary-Kate and Ashley”. W 1995 roku rodzice dziewczynek założyli własną firmę produkującą filmy.

Gdy w 1995 roku nakręcono ostatni odcinek "Pełnej Chaty", nikt nie wróżył im wielkiej kariery. Jednak stało się inaczej. Już w 1995 roku wcieliły się w postać Alyssy Callaway i Amandy Lemmon w filmie kinowym "Czy to ty czy to ja". W 1998 roku nagrały nowy serial "Bliźniaczki" jednak nie zrobił on takiej furory jak "Pełna Chata". Później nagrano jeszcze kilka filmów pełnometrażowych takich jak "When in Rome", "Getting there" czy ”Dziewczyny w Nowym Jorku". W 2001 roku Mary-Kate Olsen została nominowana do nagrody Emmy za rolę Riley Carlson w serialu „Jak dwie krople wody”. W 2010 roku zagrała w filmie „Beastly”.

Kariera aktorska sióstr nie rozwijała się w zawrotnym tempie (Mary-Kate zagrała w serialu „Trawka” oraz w filmie „The Wackness”), a media skupiały się głównie na licznych skandalach, które są specjalnością sióstr Olsen. Najbardziej znane siostry świata sprawiały kłopoty już od najmłodszych lat. Wstąpiły w przemysł filmowy zbyt szybko (w wieku 3 miesięcy), co w fatalny sposób przełożyło się na ich usposobienie. Mary-Kate i Ashley wielokrotnie nie potrafiły dojść do porozumienia w sprawach biznesowych. Co więcej, Ashley nie znosi nieustannej huśtawki emocjonalnej, jaką każdego dnia funduje jej Mary-Kate.

W dorosłość siostry wkroczyły ze 180 milionami dolarów, które zarobiły własną ciężką pracą, z własną linią kosmetyków i ubrań. Na kilka dni przed osiemnastymi urodzinami odkryto, że Mary-Kate Olsen choruje na anoreksję - rodzice wysłali ją do kliniki.

Siostry prowadzą również własny magazyn o nazwie „Mary-Kate and Ashley”. Powstał także serial animowany „Mary-Kate i Ashley w akcji” z 2001 roku, składający się z 26 odcinków.

Mary-Kate przyjaźniła się z tragicznie zmarłym aktorem Heathem Lederem. Media spekulowały, że para mogła mieć romans.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48wwij
d48wwij
d48wwij