Trwa ładowanie...
d3egbiq

Masquerade

Najnowsze informacje
3.9
(5 głosów)
Oceń:
Masquerade - film opowiada historię niedawno osieroconej milionerki, która zakochuje się w młodym kapitanie jachtu. Nie jest on jednak do końca szczery wobec zauroczonej kobiety.
d3egbiq
wikimedia Commons
Źródło: wikimedia Commons, fot: POV

Masquerade – opis

Masquerade to thriller z nutą romantyzmu. Film powstał w 1988 roku w reżyserii Boba Swaina. W główne postaci wcielili się Rob Lowe, Meg Tilly, Kim Cattrall i Doug Savant. Scenariusz napisał Dick Wolf.

Masquerade to historia młodego kapitana jachtu, Tima Whalena, który ma romans z Brooke Morrison – żoną swojego przełożonego. Młoda spadkobierczyni, Olivia Lawrence, po ukończeniu college'u wraca do rodzinnego Southampton. Mieszka w posesji razem z ojczymem, Tonym Gateworthem, który poślubił jej matkę dla pieniędzy. Na przyjęciu Olivia zostaje przedstawiona Timowi, który prosi ją do tańca. Chłopak jest pod wrażeniem jej wiedzy o żeglowaniu, zaprasza ją na wspólny rejs, dziewczyna się zgadza.

Para zakochuje się w sobie i regularnie się spotyka. Przeszkodą w jej szczęściu wydaje się być tylko ojczym alkoholik, który ma dostęp do jej majątku. Splot kolejnych wydarzeń sugeruje, że Tim i Gateworth mają ze sobą coś wspólnego... Planują zabić dziedziczkę, by podzielić się fortuną.

Masquerade – ciekawostki

Film Masquerade nakręcono w Nowym Jorku, Riverhead, Sag Harbor, Shelter Island i Southampton (Nowy Jork, USA).

Film Masquerade zdobył różne recenzje. Jeden z krytyków, Roger Ebert, wyróżnił grę aktorską Meg Tilly. Z kolei inni opiniotwórcy nazwali Masquerade interesującym filmem o zdradzie i morderstwie.
Film Masquerade zdobył w Stanach Zjednoczonych $15,855,828 dochodu brutto.

Masquerade – nagrody

W 1989 roku film Masquerade został nominowany do nagrody Edgara Allana Poe w kategorii Best Motion Picture (Dick Wolf).

Masquerade
Tytuł oryginalny

Masquerade

Gatunek

thriller, melodramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1988

Data światowej premiery

11.03.1988

Czas trwania

91 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3egbiq
d3egbiq
d3egbiq