Trwa ładowanie...
d4xx3o2

Matrix - Reaktywacja

Najnowsze informacje
4.3
(25639 głosów)
Oceń:
d4xx3o2

Druga część wielkiego hitu braci Wachowski z 1999 roku (Matrix). W rolach głównych ponownie Keanu Reeves (Neo), Laurence Fishburne (Morpheus) oraz Carrie-Anne Moss (Trinity).

Neo kontynuuje walkę o wyzwolenie ludzkości z niewoli wszechpotężnych maszyn. Towarzyszą mu w tym jego partnerzy z poprzedniej części: Morpheus i Trinity oraz Niobe (Jada Pinkett Smith) - była kochanka Morpheusa, także zbuntowana przeciw wszechwładzy komputerów i automatów, które uwięziły ludzkość w iluzji rzeczywistości.

Bohaterowie trafią do legendarnego, podziemnego miasta Zion, zamieszkanego przez kilkuset ludzi, którym udało się zbiec ze zgotowanego im przez maszyny "cyberwięzienia". Oczywiście w filmie pojawi się także niesamowity i niezwykle groźny Agent Smith, tym razem w udoskonalonej wersji 2.0.

Neo i przywódcy buntu przeciw maszynom szacują, że za 72 godziny Zion zostanie odkryty i unicestwiony wraz ze wszystkimi zamieszkującymi go ludźmi. Przez ten czas musi rozstrzygnąć w jaki sposób może uchronić Trinity przed fatalnym losem, jaki widzi w swoich snach...

250 000 Strażników czeka na powierzchni Ziemi, żeby zaatakować ostatnie i jedyne miasto ludzi, którzy mają zaledwie 72 godziny aby przygotować się do obrony. Za radą Wyroczni Neo, Trinity i Morfeusz wyruszają na poszukiwania Klucznika, programu, który może otworzyć drzwi prowadzące do Źródła - centralnej jednostki Macierzy. Wierzą, że w ten sposób powstrzymają maszyny przed atakiem.

Matrix - Reaktywacja
Tytuł oryginalny

Matrix Reloaded, The

Gatunek

akcji, sci-fi, thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2003

Data światowej premiery

23.05.2003

Czas trwania

138 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4xx3o2
d4xx3o2
d4xx3o2