Trwa ładowanie...
dnmfbun

Matthew Vaughn

Najnowsze informacje
4.7
(3 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Londyn, Anglia, Wielka Brytania

Reżyser:
Scenarzysta:
Filmografia:
dnmfbun

Czołowy brytyjski filmowiec, który reżyserował i wyprodukował wiele filmów, m.in. „Kick-Ass”, „X-Men: Pierwsza klasa”, “Przekładaniec”.

Matthew Vaughn (właściwie Matthew De Vere Drummond) urodził się 7 marca 1971 roku w Londynie w Wielkiej Brytanii.Pochodzi z arystokratycznej brytyjskiej rodziny spokrewnionej z rodziną królewską. Jego ojciec, George De Vere Drummond, jest chrześniakiem króla Jerzego VI.

Rozpoczynał swoją karierę w 1996 roku jako producent filmu “Niewinni śpią” /The Innocent Sleep/, thrillera z udziałem Michaela Gambona i Ruperta Gravesa. W 1997 roku razem z reżyserem Guy’em Ritchiem założył firmę producencką Ska Films, pod której szyldem rok później wyszedł film “Porachunki” /Lock, Stock and Two Smoking Barrels/, jeden z najbardziej popularnych filmów brytyjskich lat 90’tych.

Kolejna produkcja również nie rozczarowała widzów. Był to film „Przekręt” /Snatch/ z gwiazdorską obsadą Brad Pitt, Benicio Del Toro i Jason Statham. W 2002 roku Vaughn wyprodukował film “Mean Machine,” remake klasycznego obrazu Burta Reynoldsa z 1974 roku “The Longest Yard”, a następnie „Rejs w nieznane” /Swept Away/ z udziałem Madonny i Adriano Giannini w reżyserii Guy’a Ritchie.

W reżyserskim krześle Vaughn po raz pierwszy usiadł przy okazji kręcenia docenionego przez krytykę thrillera “Przekładaniec” /Layer Cake/ z udziałem Daniela Craiga, Colma Meaney i Sienny Miller. Następnie zrealizował film "Gwiezdny pył", który był przebojem kasowym (136 mln USD w box office). W 2009 r. Matthew Vaughn był producentem filmów: "Harry Brown" i "The Debt".

W 2010 roku przyszła kolej na przebojowy film „Kick-Ass”.Dave (Aaron Johnson) jest nastoletnim fanem komiksów, który marzy o zostaniu prawdziwym superbohaterem. Z mocnym postanowieniem naprawy świata przybiera pseudonim Kick-Ass, zakłada specjalny strój i maskę a następnie wyrusza w miasto, aby walczyć ze złem. Z kolei w 2011 roku wyreżyserował film „X-Men: Pierwsza klasa”. Jest to widowiskowy film akcji, ukazujący początki epickiej sagi X-Men. Zanim Charles Xavier i Erik Lensherr przybrali imiona Profesor X i Magneto, byli młodymi ludźmi, którzy odkryli w sobie niezwykłe moce. Vaughn pracuje obecnie nad produkcją „X-Men: Days of Future Past”.

Matthew Vaughn od 2002 roku jest mężem Claudii Schiffer, jednej z najpiękniejszych kobiet w showbiznesie. Para ma trójkę dzieci: synka Caspara Matthew (ur. 30.01.2003), córkę Clementine (ur. 09.11.2004) oraz córkę Cosimę Violet (ur. 2010).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnmfbun
dnmfbun
dnmfbun