Trwa ładowanie...
d37xo7b

Mena Suvari

Najnowsze informacje
4.0
(47 głosów)
Oceń:
d37xo7b

Amerykańska aktorka. Znana z dwóch kasowych przebojów z końca lat 90. – młodzieżowej komedii „American Pie” i „American Beauty”, który szturmem wziął galę rozdania Oscarów w 2000 roku.

Mena Adrienne Suvari urodziła się 13 lutego 1979 roku w Newport w stanie Rhode Island, w Stanach Zjednoczonych. Córka psychiatry i pielęgniarki o korzeniach estońskich. Dziecięce lata spędziła z rodzicami i trójką braci w Newport. Z Newport przeniosła się do Charleston w Południowej Karolinie. Jako dziecko chciała zostać archeologiem, astronautą lub lekarzem.

Karierę rozpoczęła bardzo wcześnie - jako dwunastolatka.Została zatrudniona przez agencję modelek. Rozwijająca się kariera Meny zadecydowała o jeszcze jednej przeprowadzce tym razem do Kalifornii.

Tutaj Mena ukończyła Providence High School. Zagrała dwukrotnie w "Boy Meets World" (w 1995 i 96), a w 1994 roku w "Ostrym dyżurze" i "Chicago Hope". Przełomem stała się jednak rola w filmie "American Pie" z 1999 roku. W tym samym roku na ekrany wszedł kolejny film z udziałem Meny: "American Beauty". Film zdobył w sumie pięć Oscarów, Menie przyniósł ogromną popularność i propozycje nowych ról filmowych.

Wydawać by się mogło, że przez następne lata, Mena nie będzie schodzić z okładek tabloidów, a telefony od agentów będą się wręcz urywać. Nic z tych rzeczy. Owszem – aktorka wystąpiła w kilku filmach (w tym nieźle przyjętej szwedzkiej produkcji „Spun”), jednak nie były to już role na miarę tej z filmu Mendesa.

Kolejne filmy z udziałem Meny Suvari to: romantyczna historia z Gregiem Kinnearem pt. "Loser", "Sugar and Spice" oraz "The Musketeer".* Mogliśmy zobaczyć ją także w remake’u „Dnia żywych trupów”.*

Na planie "Sugar and Spice" aktorka poznała Roberta Brinkmanna - filmowca. Pomimo sporej różnicy wieku (16 lat) pobrali się w marcu 2000 roku. Para rozwiodła się pięć lat później. Z kolei w 2010 roku Mena wyszła za mąż za Simone’a Sestito.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37xo7b
d37xo7b
d37xo7b