ycipk-ok59le
ycipk-ok59le

Michelle Williams - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
ycipk-ok59le

Amerykańska aktorka, dwukrotnie nominowana do Oscara: za rolę drugoplanową w filmie Tajemnica Brokeback Mountain w 2005 roku oraz za rolę pierwszoplanową w filmie Blue Valentine w 2010 roku. Obecnie uznawana za jedną z najbardziej fascynujących aktorek amerykańskich.

Michelle Ingrid Williams urodziła się 9 września 1980 roku w Kalispell w stanie Montana w USA. Karierę filmową rozpoczynała w 1993 roku występem w jednym z odcinków serialu Słoneczny patrol. W 1994 zagrała główną rolę w filmie dla dzieci Lassie, gdzie zagrała m.in. u boku Richarda Farnswortha.

Przełomem w jej karierze był rola w „Tajemnicy Brokeback Mountain” Anga Lee, za którą otrzymała nominację do Oscara oraz nagrodę Stowarzyszenia Krytyków Filmowych, a także nominacje do nagród SAG, Złotego Globu, BAFTY.

Jej dorobek aktorski obejmuje jednak dużo wcześniejsze występy, zwłaszcza w kultowym dla całego pokolenia nastolatków serialu „Jezioro marzeń” (1998 – 2003). Od tego czasu precyzyjnie dobiera role, raczej w niewielkich, niezależnych produkcjach, stanowiących wyzwanie aktorskie, takich jak „Dróżnik” oraz „Wendy i Lucy”. „Takie filmy są mi bliskie” wyznaje aktorka.

Ostatnio wyjątkowo często pracuje, czego najlepszym przykładem są filmy „I’m Not There” Todda Haynesa, „Synekdocha, Nowy Jork” Charliego Kaufmana, „Uwiedziony” z Hugh Jackmanem i Ewanem McGregorem oraz „Wyspa tajemnic” Martina Scorsese. Wspomina, że od razu po pierwszej lekturze scenariusza „Mamuta”, podjęła się zagrania zaproponowanej roli. Dopiero potem zrodziły się liczne wątpliwości.

ycipk-ok59le

Michelle Williams była dziewczyną tragicznie zmarłego aktora Heatha Ledgera, z którym ma córkę Matildę (ur. 28 października 2005). Obecnie związana jest z reżyserem Spike'em Jonze'em.

ycipk-ok59le
ycipk-ok59le
ycipk-ok59le