Trwa ładowanie...
d2vei2u

Mila Kunis

Najnowsze informacje
4.2
(249 głosów)
Oceń:
d2vei2u

Amerykańska aktorka o ukraińskim pochodzeniu. Największą sławę przyniosła jej rola Jackie z serialu „Różowe lata siedemdziesiąte”. Znana jest też z podkładania głosu pod Meg w serialu animowanym "Family Guy".

Milena Markovna Kunis (znana jako Mila Kunis) urodziła się 14 sierpnia 1983 roku w Czerniowcach w Związku Radzieckim (dziś teren Ukrainy). Pochodzi z żydowskiej rodziny, jest córką inżyniera Marka Kunisa i nauczycielki fizyki Elviry. Ma starszego brata, Michaela. W wieku siedmiu lat przeprowadziła się wraz z rodziną do Los Angeles w Kalifornii.

Po przeprowadzce uczyła się języka angielskiego oglądając program „The Price Is Wright” (polski odpowiednik – „Gorąca cena”). Gospodarz programu, Bob Barker, mówił wystarczająco powoli, aby mogła go zrozumieć. W Los Angeles uczęszczała do szkoły Hubert Howe Bancroft i brała udział w pozalekcyjnych zajęciach z aktorstwa. Była obsadzana w drobnych rolach w przedstawieniach dla dzieci oraz w reklamach telewizyjnych.

Debiut aktorski w telewizji nastąpił w 1995 roku w jednym z odcinków serialu "The John Larroquette Show". Rok ten był przełomowy dla aktorki. Pojawiła się w pojedynczych odcinkach takich seriali jak "Hudson Street”, "Słoneczny patrol" oraz w filmie telewizyjnym "Pirania". Także w tym samym roku zadebiutowała w filmie pełnometrażowym "Make a Wish, Molly".

W roku 1996 mogliśmy oglądać Kunis w serialu "Unhappily Ever After" i w komedii familijnej z Hulkiem Hoganem "Muskularny Święty Mikołaj". W 1997 roku był to film "Kochanie, zmniejszyliśmy siebie" oraz* występy w serialach "Strażnik Teksasu" (1997), "Belfer z klasą" (1997), "Siódme niebo"*(1996-1997) oraz "Baza Pensacola" (1998). W 1998 roku zagrała u boku Angeliny Jolie w filmie "Gia”, następnie w komedii "Odkrycie Profesora Krippendorfa" (1998) z Richardem Dreyfussem oraz w horrorze "Milo" (1998).

W roku 1998 nastąpił przełom w jej karierze. Kunis trafiła do obsady serialu dla młodzieży "Różowe lata 70.”, w którym wcieliła się w rolę Jackie Burkhart. Serial był emitowany w latach 1998-2006.

Po zakończeniu serialu "Różowe lata 70." w 2007 roku zagrała w komedii "Gdy zgaśnie namiętność" oraz "Przeprowadzka McAllistera". Rok później wystąpiła w komedii romantycznej "Chłopaki też płaczą". Także w roku 2008 premierę miała ekranizacja kultowej gry komputerowej "Max Payne" z Markiem Wahlbergiem w tytułowej roli.

W 2009 roku zagrała* w filmie katastroficznym pt. "Księga ocalenia" z Denzelem Washingtonem* w roli tytułowego Eli. W 2010 roku wystąpiła w filmie „Nocna randka", komedii z najpopularniejszymi komikami Ameryki – Stevem Carellem oraz Tiną Fay.

Aktorka pracowała także przy dubbingu animacji. Możemy ją usłyszeć w popularnej kreskówce "Family Guy" (2006) oraz grze "Saints Row" (2006).

W 2002 roku Mila Kunis znalazła się na 54. miejscu w rankingu magazynu „Staff” w kategorii 102 Najseksowniejszych kobiet na Świecie. Prywatnie w latach 2002–2010 była związana ze znanym aktorem, Macaulay’em Culkinem, gwiazdą filmu „Kelvin sam w domu”.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vei2u
d2vei2u
d2vei2u