Trwa ładowanie...
dneklxi

Milczenie / Silence (2016)

Najnowsze informacje
4.2
(15 głosów)
Oceń:
18
3
dneklxi
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Akcja filmu "Milczenie" dzieje się w XVII wieku. Dwóch młodych jezuitów pokonuje tysiące kilometrów, aby potajemnie przedostać się do Japonii, gdzie toczy się bezwzględna walka z chrześcijaństwem.

Inspirowany autentycznymi wydarzeniami i zrealizowany z niezwykłym rozmachem najnowszy film twórcy „Wilka z Wall Street”, „Infiltracji” i „Chłopców z ferajny”. Przez trzydzieści lat wybitny reżyser Martin Scorsese przygotowywał adaptację od dawna go fascynującej, słynnej powieści Shūsaku Endō. Trzydzieści lat po „Misji” powstało kolejne filmowe arcydzieło ukazujące ludzi żyjących w czasach wielkich napięć i konfliktów religijnych. W rolach głównych Andrew Garfield („Przełęcz ocalonych”), Adam Driver („Paterson”, „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy”) oraz Liam Neeson („Uprowadzona”).

Misjonarze poszukują swojego nauczyciela – słynącego z odwagi kapłana, o którym krążą plotki, że wyrzekł się wiary katolickiej i został buddyjskim mnichem. To, czego doświadczą, wystawi ich umiejętności przetrwania, a także wszystko, w co wierzą, na najcięższą próbę.

„Milczenie” to najmocniejszy, a jednocześnie najbardziej osobisty film w karierze Martina Scorsese. Amerykański twórca poszukuje odpowiedzi dotyczących istoty i sensu religii, a także wierności swoim przekonaniom w świecie, w którym płaci się za nią najwyższą cenę.

Milczenie / Silence (2016)
Tytuł oryginalny

Silence

Gatunek

Biograficzny, historyczny

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2016

Data światowej premiery

21.12.2016

Czas trwania

159 min.

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

18
3

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dneklxi
dneklxi
dneklxi