Trwa ładowanie...
d1892m3

Miley Cyrus

Najnowsze informacje
4.3
(3251 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Franklin, Tennessee, USA

Filmografia:

Justin Bieber: Never Say Never (2011) (we własnej osobie)

LOL (2012) (Lola)

The Night Before (2015) (Ona sama)

Tajna agentka (2012) (Molly)

Nie ma to jak hotel () (Hannah Montana / Miley Stewart)

The Last Song: Ostatnia piosenka (2010) (Veronica 'Ronnie' Miller)

Hannah Montana Film (2009) (Hannah Montana / Miley Stewart)

Hannah Montana: One in a Million (2008) (Hannah Montana / Miley Stewart)

Piorun (2008) (Penny)

Hannah Montana Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert Tour (2008) (Siebie/Hannah Montana)

Hannah Montana () (Hanna Montana)

d1892m3

Amerykańska aktorka, wokalistka i autorka tekstów, która zdobyła sławę dzięki głównej roli w serialu i filmach z cyklu „Hannah Montana”, emitowanych na antenie Disney Channel.

Miley Ray Cyrus urodziła się 23 listopada 1992 roku w Nashville, w stanie Tennessee w USA. Jej matka to Leticia Finley, a ojciec to wokalista country Billy Ray Cyrus. Początkowe imiona Miley brzmiały Destiny Hope, jednak z czasem rodzina zaczęła ją nazywać „Smiley”, gdyż jako dziecko wciąż się uśmiechała. Ostatecznie „Smiley” zostało skrócone do „Miley”.

Cyrus dorastała na 500-akrowej farmie w Franklin, w stanie Tennessee. W 2005 roku rodzina przeprowadziła się do Hollywood. W 2001 roku, kiedy Cyrus miała osiem lat, przeniosła się wraz z rodziną do Toronto, gdzie jej ojciec brał udział w kręceniu serialu telewizyjnego „Doc”. W tym czasie Miley Cyrus zaczęła brać lekcje śpiewu i aktorstwa w Armstrong Acting Studio w Toronto. Jej pierwsza rola miała miejsce w serialu „Doc”, w którym wcieliła się w postać Kylie.

W wieku jedenastu lat Cyrus dowiedziała się o castingu do serialu „Hannah Montana”, produkcji Disney Channel, opowiadającej o zwyczajnej dziewczynie, która prowadzi podwójne życie. Serial okazał się dla niej ogromnym przełomem, zyskała popularność na całym świecie i wiernych fanów.

Cyrus nie tylko zdobyła główną rolę, ale także została autorką muzyki na* ścieżki dźwiękowe sitcomu, „Hannah Montana” (2006) oraz „Hannah Montana 2/Meet Miley Cyrus*” (2007), wydane przez Walt Disney Records. W 2007 roku podpisała kontrakt z wytwórnią Hollywood Records, który zapoczątkował jej karierę solową.

W kwietniu 2008 roku Cyrus wydała swój pierwszy album solowy „Breakout”, dzięki któremu wokalistka umieszczona została na liście Top 100 magazynu Time. Kariera filmowa Miley rozpoczęła się wraz z filmem animowanym Disneya pt.* „Piorun” (2008), gdzie dubbingowała Penny. Następnie aktorka pojawiła się w pełnometrażowym obrazie „Hannah Montana: Film” (2009).* Przewodnia piosenka filmu, "I Thought I Lost You", którą artystka nagrała w duecie z Johnem Travoltą, nominowana była do nagrody Złotego Globu.

W 2009 roku Cyrus zaprezentowała bardziej dojrzały wizerunek za sprawą minialbumu The Time of Our Lives (2009) oraz roli w dramacie „The Last Song” (2010). Ze wspomnianej płyty pochodzi najlepiej sprzedający się singel w twórczości Miley, "Party in the U.S.A.".

Magazyn „Forbes” umieścił w 2010 roku Miley Cyrus na 13. miejscu listy 100 najbardziej wpływowych postaci show-biznesu, z rocznym zarobkiem w wysokości 48 milionów dolarów. Natomiast magazyn „Parade” wyróżnił Miley jako najbogatszą nastoletnią gwiazdę, a jej "wartość rynkową" oszacował na około miliard dolarów.

W 2010 roku premierę miał kolejny album solowy wokalistki, „Can't Be Tamek”, który utrzymany jest w dance-popowym klimacie.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1892m3
d1892m3
d1892m3