ycipk-6592wp
ycipk-6592wp

Mój rower - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Mój rower” to polski film obyczajowy z 2012 roku, w reżyserii Piotra Trzaskalskiego. Scenariusz napisali Wojciech Lepianka i Piotr Trzaskalski. Muzykę skomponował Przemysław Stangierski, zaś za produkcję odpowiada Marta Plucińska. Obraz był nominowany do Złotych Lwów na 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Film opowiada o trudnych relacjach rodzinnych między ojcem, synem i wnukiem. Skłóceni główni bohaterowie muszą zjednoczyć siły, by odnaleźć kochaną przez nich kobietę. W rolach ojca i syna reżyser obsadził Artura Żmijewskiego i Michała Urbaniaka. Obok nich jako trzeci główny bohater na dużym ekranie debiutuje Krzysztof Chodorowski. Jako kobieta, która potrafi poróżnić, ale również pogodzić tak odmienne męskie charaktery - występuje Anna Nehrebecka.

Scena finałowa, w której wystąpiło 30 zawodowych muzyków i 400 statystów, została wykonana w Filharmonii Łódzkiej. Wszystkie zdjęcia miejskie kręcone były w Łodzi. Stamtąd ekipa przeniosła się na Suwalszczyznę, by zrobić zdjęcia plenerowe. Operatorem zdjęć jest Piotr Śliskowski, który pracował już z Piotrem Trzaskalskim na planie uhonorowanego wieloma nagrodami filmu "Edi".

ycipk-6592wp
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-6592wp
ycipk-6592wp
ycipk-6592wp