Trwa ładowanie...
off plus camera
04-04-2014 20:13

Mroczne "Odkrycia" Off Plus Camera

Mroczne "Odkrycia" Off Plus CameraŹródło: mat. promocyjne
d2pthoe

Spotkanie z kinem, którego strach się bać - mrocznym i niejednoznacznym - czeka widzów podczas 7. edycji Festiwalu Off Plus Camera. W sekcji "Odkrycia" pojawiły się tytuły, po których trudno będzie zasnąć.

Czy minimalistyczny thriller może przerodzić się w opowieść o miłości, cierpieniu i walce z ciemną stroną ludzkiej natury? "Cannibal" (reż.Manuel Martín Cuenca) udowadnia, że to możliwe. Intrygująco opowiedziana historia o krawcu-kanibalu z Granady została przez nas "odkryta" w San Sebastian.

Kto w dzieciństwie bał się potwora z szafy i zasypiał przy zapalonym świetle, doskonale zrozumie bohaterów filmu Jennifer Kent. "The Babadook w obrazowy sposób mierzy się z demonami dzieciństwa. Widz, podobnie jak bohaterowie "Babadooka", zostaje schwytany w pułapkę podświadomości, nie do końca zdając sobie sprawę, czy ogląda świat oczami chorego psychicznie człowieka, czy to może właśnie ów poukładany, bezpieczny i przewidywalny świat nagle stanął na głowie - mówi Marek Michalik z HAGI Film, polskiego dystrybutora tej produkcji. Zdjęcia robił Polak - Radosław Ładczuk („Jesteś Bogiem", „Sala samobójców", „Na północ od Kalabrii")

Podczas Off Plus Camera zobaczymy też najnowszy film Claire Denis. Powiedzieć o "Bastards”, że to jedynie thriller zemsty, to tak jakby nic nie powiedzieć. Film wywołał w Cannes niemałe zamieszanie. Jak przystało na dobre kino neo-noir, nic w tej historii nie jest takie, jakim się wydaje. Jedną z głównych ról zagrała Chiara Mastroianni (córka Cathrine Deneuve i Marcella Mastroianni'ego).

Tegoroczne "Odkrycia" mają dwie odsłony - klasyczną, obejmującą tytuły, które będą pokazywane w Krakowie premierowo i wybór spośród Festiwalowych Hitów (“Best of Fests”).

W ramach 7. edycji Festiwalu Off Plus Camera widzowie zobaczą ponad 100 filmów w 10 dni. Więcej informacji o programie i karnetach można znaleźć na www.offpluscamera.com

d2pthoe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pthoe