Trwa ładowanie...
Aktualności

Muzyka do kochania

Share
Muzyka do kochania
Źródło: MTL Maxfilm Krzysztof Wellman
d3r91fu

Od trzech tygodni w czołówce list popularności znajduje się ścieżka muzyczna do filmu "Dlaczego nie!". Dwupłytowy album zawiera zarówno piosenki wykorzystane w filmie, jak i muzykę skomponowaną przez Macieja Zielińskiego. Charakter albumu sprawia, że warto o nim pomyśleć jako idealnym prezencie walentynkowym.

Wśród piosenek z filmu na uwagę zasługuje przede wszystkim utwór tytułowy w wykonaniu Kasi Kowalskiej. Liryczne "Dlaczego nie!" szybko wpada w ucho i wprowadza w dobry nastrój - to powoduje, że piosenka od samego początku jest chętnie prezentowana przez stacje radiowe.

Muzyka z filmu "Dlaczego nie! do kupienia od zaraz

Reżyser filmu ilustrując obraz sięgnął także po utwory innych polskich wykonawców, m.in. Ani Dąbrowskiej, Moniki Brodki, Kasi Cerekwickiej i Marcina Rozynka. Na płycie znajduje się także wiele znanych piosenek zagranicznych twórców: Bic Runga, Nat King Cole i James Morrison zapewniają niepowtarzalną atmosferę podczas słuchania krążka.

d3r91fu

Rewelacyjny twórca muzyki filmowej - kompozytor Maciej Zieliński - kolejny raz dał widzom w kinie powód do satysfakcji. Muzyka towarzysząca bohaterom filmu "Dlaczego nie!" w momentach trudnych, ale też w scenach komediowych czy romantycznych, nagrywana była w studiu Polskiego Radia przez kilkudziesięcioosobową orkiestrę Sinfonia Varsovia.

Efekt widzowie filmu poczuli podczas sceny podwodnego pocałunku Jana i Małgosi - muzyka Zielińskiego wprost wciska w fotel! Kompozytor jest doskonale znany widzom wcześniejszych filmów Zatorskiego - "Nigdy w życiu" i "Tylko mnie kochaj", oraz m.in. serialu "Kryminalni".

Ponoć muzyka do "Dlaczego nie!" jest jeszcze lepsza od poprzednich jego ilustracji muzycznych.

d3r91fu

Podziel się opinią

Share
d3r91fu
d3r91fu