Trwa ładowanie...
d279jek

N.W.A. w studiu i na ulicy

Share
N.W.A. w studiu i na ulicy
d279jek

Tuż po zaprezentowaniu plakatów zapowiadających film "Straight Outta Compton", w sieci pojawił się nowy zwiastun kinowej biografii hiphopowego kolektywu N.W.A.

Za kamerą stanął F. Gary Gray. W obrazie występują Jason Mitchell jako Eazy-E, syn Ice'a Cube'a, O'Shea Jackson Jr, który wciela się w swojego tatę, Neil Brown Jr. jako DJ Yella, Aldis Hodge w roli MC Rena i Corey Hawkins jako Dr. Dre.

Zapowiedź ukazującą zarówno karierę rapowej kapeli, jak i ówczesne społeczne problemy w Los Angeles, można znaleźć poniżej:

Premierę "Straight Outta Compton" wyznaczono na 14 sierpnia 2015 roku.

d279jek

Zespół N.W.A. powstał w 1986 roku. Przez jego skład przewinęli się Dr. Dre, Ice Cube, Eazy-E, Mc Ren, DJ Yella, Tee Jaye i Arabian Prince. Longplay "Straight Outta Compton" (1988) przyniósł hit "Fuck tha Police" i rozszedł się w nakładzie ponad dziewięciu milionów egzemplarzy. W 1990 roku Ice Cube, skłócony z Eazym o tantiemy, odszedł z zespołu, poświęcając się solowej karierze. Dre opuścił szeregi formacji po wydaniu krążka, "Niggaz4Life" z 1991 roku, który okazał się ostatnim w dorobku N.W.A. Eazy-E zmarł w 1995 roku w wyniku powikłań związanych z AIDS.

d279jek

Podziel się opinią

Share
d279jek
d279jek