Trwa ładowanie...
ycipk-2qon2u
ycipk-2qon2u

Na podwórku - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Na podwórku – jeden z więźniów kupuje papierosy od innego więźnia. Później przyznaje, że nie może zapłacić za towar, staje się dłużnikiem, a jego zobowiązania z dnia na dzień rosną...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-2qon2u
Zdjęcie
Podziel się

Na podwórku – opis

Na podwórku to film o więzieniu, o życiu, historiach i ludziach, którzy tam przebywają. Z jednej strony w filmie nic się nie dzieje (z wyjątkiem kilku wypadków), ale siłą filmu jest jego obraz bezmyślnego marazmu życia w więzieniu i ostatecznej bezsensowności wielu intryganckich planów. Głównym bohaterem filmu Na podwórku jest Billy ‘Chilly’ Oberholster. Wyróżnia się spośród pozostałych więźniów, pisze książkę, prowadzi handel papierosami, ma konszachty ze skorumpowanym porucznikiem i może zorganizować dostęp do prawie wszystkiego w więzieniu. Nowy kapitan więzienny Blake wie, że Chilly podważa porządek więzienia i chce go usunąć z obiegu, ale strażnik odmawia, dopóki nie znajdzie więcej twardych dowodów przeciw Chillemu. Tymczasem Chilly nie jest w stanie zapłacić za papierosy, w związku z czym staje się dłużnikiem jednego z więźniów, sytuacja zaczyna się komplikować...

Na podwórku – ciekawostki

ycipk-2qon2u

Malcolm Braly napisał scenariusz do filmu Na podwórku, oparty na książce, którą stworzył wkrótce po opuszczeniu więzienia San Quentin w połowie lat sześćdziesiątych. Braly najwyraźniej spędził tam wiele czasu, ponieważ przedstawia realne interakcje między więźniami.

Aby nadać autentyczności filmowi, zdjęcia zostały nakręcone w więzieniu Rockview w Bellefonte, w Pensylwanii, z udziałem personelu więziennego i więźniów.

Thomas G. Waites był początkowo sugerowany przez agenta do roli Sticka. Po spotkaniu z reżyserem Raphaelem D. Silverem i producentem Joanem Micklinem Silverem zaproponowano mu rolę Chilly'ego.

Film Na podwórku to debiut zarówno dla Thomasa G. Waitesa, jak i Jamesa Remara.

Na podwórku – wyróżnienia

ycipk-2qon2u

Film Na podwórku został nominowany w 1978 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Chicago do nagrody Gold Hugo w kategorii Najlepszy film długometrażowy.

Tytuł oryginalny

On the Yard

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1978

Data światowej premiery

16.09.1978

Czas trwania

102 min.

Muzyka
Operator
Obsada
ycipk-2qon2u

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

ycipk-2qon2u
ycipk-2qon2u