Trwa ładowanie...
d3pwg3j

Na podwórku

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Na podwórku – jeden z więźniów kupuje papierosy od innego więźnia. Później przyznaje, że nie może zapłacić za towar, staje się dłużnikiem, a jego zobowiązania z dnia na dzień rosną...
d3pwg3j
2

Na podwórku – opis

Na podwórku to film o więzieniu, o życiu, historiach i ludziach, którzy tam przebywają. Z jednej strony w filmie nic się nie dzieje (z wyjątkiem kilku wypadków), ale siłą filmu jest jego obraz bezmyślnego marazmu życia w więzieniu i ostatecznej bezsensowności wielu intryganckich planów. Głównym bohaterem filmu Na podwórku jest Billy ‘Chilly’ Oberholster. Wyróżnia się spośród pozostałych więźniów, pisze książkę, prowadzi handel papierosami, ma konszachty ze skorumpowanym porucznikiem i może zorganizować dostęp do prawie wszystkiego w więzieniu. Nowy kapitan więzienny Blake wie, że Chilly podważa porządek więzienia i chce go usunąć z obiegu, ale strażnik odmawia, dopóki nie znajdzie więcej twardych dowodów przeciw Chillemu. Tymczasem Chilly nie jest w stanie zapłacić za papierosy, w związku z czym staje się dłużnikiem jednego z więźniów, sytuacja zaczyna się komplikować...

Na podwórku – ciekawostki

Malcolm Braly napisał scenariusz do filmu Na podwórku, oparty na książce, którą stworzył wkrótce po opuszczeniu więzienia San Quentin w połowie lat sześćdziesiątych. Braly najwyraźniej spędził tam wiele czasu, ponieważ przedstawia realne interakcje między więźniami.

Aby nadać autentyczności filmowi, zdjęcia zostały nakręcone w więzieniu Rockview w Bellefonte, w Pensylwanii, z udziałem personelu więziennego i więźniów.

Thomas G. Waites był początkowo sugerowany przez agenta do roli Sticka. Po spotkaniu z reżyserem Raphaelem D. Silverem i producentem Joanem Micklinem Silverem zaproponowano mu rolę Chilly'ego.

Film Na podwórku to debiut zarówno dla Thomasa G. Waitesa, jak i Jamesa Remara.

Na podwórku – wyróżnienia

Film Na podwórku został nominowany w 1978 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Chicago do nagrody Gold Hugo w kategorii Najlepszy film długometrażowy.

Na podwórku
Tytuł oryginalny

On the Yard

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1978

Data światowej premiery

16.09.1978

Czas trwania

102 min.

Muzyka
Operator
Obsada

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pwg3j
d3pwg3j
d3pwg3j