Trwa ładowanie...
d1szahd

Natasza Urbańska

Najnowsze informacje
3.6
(5135 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Warszawa

Filmografia:
d1szahd

Polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralno-musicalowa. Ponadto piosenkarka i tancerka. Od 1993 roku związana ze Studio Buffo.

Natasza Urbańska-Józefowicz urodziła się 17 sierpnia 1977 roku w Warszawie. Jako mała dziewczynka zapisała się na zajęcia z gimnastyki artystycznej prowadzone w klubie Legia Warszawa. Przez około 10 lat odnosiła wiele sukcesów, w tym np. zdobywała wielokrotnie mistrzostwo Warszawy. Jej trenerką w trakcie zajęć była Irina Lortkipanidze.

W 1991 roku Urbańska przyszła na casting do musicalu „Metro” w teatrze Studio Buffo, gdzie miała kibicować występującej koleżance. Sama jednak postanowiła spróbować swoich sił. Gdy przeszła wszystkie etapy, okazało się, że jest za młoda na występy w teatrze. Dwa lata później pojawiła się na kolejnym castingu i tym razem została przyjęta do zespołu jako tancerka.

Szczęście uśmiechnęło się do młodej gwiazdy, gdy aktorka Katarzyna Groniec zachorowała i nie mogła wystąpić w musicalu „Metro”. To właśnie wówczas Urbańska zastąpiła koleżankę. Po pewnym czasie otrzymała główną rolę w musicalu duetu Józefowicz-Stokłosa, gdzie gra na zmianę z Zofią Nowakowską i Natalią Srokocz. Już nie tylko tańczyła, ale także śpiewała. Nadal grała we wszystkich spektaklach teatru, gdzie prezentowała umiejętności taneczne i wokalne. Z czasem stała się jedną z głównych aktorek tego teatru.

W momencie gdy Natasza Urbańska została jedną z asystentek reżysera Janusza Józefowicza, wspólnie zaczęli przygotowywać wiele produkcji teatralno-telewizyjnych w Polsce i na świecie. Były to m.in. musicale w Teatrze Muzycznym Roma - Piotruś Pan oraz w Studio Buffo - Romeo i Julia, Panna Tutli Putli, Karuzela marzeń.

W 2007 roku Urbańska rozpoczęła występy w telewizyjnych programach taneczno-muzycznych. Mowa o Przebojowej nocy i Złotej sobocie w TVP1, gdzie wystąpiła w duetach m.in. z Michaelem Yorkiem ("Money, money, money..."), Paulem Anką ("Put Your Head On My Shoulder") i Drupim ("Piccola e fragile"), a jako solistka zaprezentowała wiele przebojów w nowych aranżacjach. Natasza wystąpiła także w duecie z Krzysztofem Cugowskim w utworze "Jest taki samotny dom”.

W 2007 roku artystka zajęła drugie miejsce w pierwszej edycji programu „Jak oni śpiewają?”, emitowanego w TV Polsat. Także drugą pozycję wywalczyła w dziesiątej edycji „Tańca z gwiazdami” w 2009 roku. O mały włos przegrała z Anną Muchą. Nataszy partnerował tancerz, Jan Kliment.

Natasza Urbańska otrzymała statuetkę Wiktora 2009 w kategorii "Gwiazda piosenki i estrady". Podczas gali wykonała dwie piosenki: Diamonds are a Girl's Best Friend z repertuaru Marilyn Monroe oraz piosenkę z repertuaru jej samej - "Love Stone Crazy".

W czerwcu 2010 roku rozpoczęła zdjęcia do superprodukcji filmowej w reżyserii Jerzego Hoffmana "Bitwa warszawska 1920". Natasza Urbańska gra w filmie aktorkę i piosenkarkę Aleksandrę, gwiazdę przedwojennego kabaretu.

16 sierpnia 2008 roku Natasza zawarła związek małżeński z Januszem Józefowiczem. 13 grudnia 2008 urodziła córkę Kalinę. Wraz z mężem i dzieckiem zamieszkała w dworku "Emilin" w Jajkowicach pod Grójcem (gm. Sadkowice).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1szahd
d1szahd
d1szahd