Trwa ładowanie...
d4vbcic

Nebraska

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d4vbcic

„Nebraska” to amerykański film dramatyczny z 2013 roku w reżyserii Alexandra Payne’a. Autorami scenariusza są Alexander Payne, Robert Nelson i Phil Johnston. Produkcja powstała dla wytwórni Paramount Pictures. Budżet wyniósł 13 milionów dolarów, co w Hollywood uchodzi za przedsięwzięcie niemal niezależne. Film jest czarno-biały.

Bohaterem dramatu jest starzejący się alkoholik i ojciec, któremu wydaje się, że wygrał milion dolarów w loterii Publisher's Clearing House. Rodzina robi wszystko, aby wyperswadować mu pomysł odebrania urojonej nagrody. Aby otrzymać pieniądze, bohater musi udać się z Montany do Nebraski. W drodze towarzyszyć będzie mu syn, z którym wcześniej nie miał wiele wspólnego.

Prace na planie miały ruszyć już w kwietniu 2011 roku, jednak Payne i szefowie studia Paramount nie mogli dojść do porozumienia w kwestii budżetu oraz oprawy wizualnej (Payne nalegał na zdjęcia w czerni i bieli). Studio zgodziło się na wizję reżysera, jednak w zamian Payne musi okroić budżet do 10 milionów dolarów i obsadzić w głównej roli znanego aktora.

W filmie w rolach głównych wystąpili: Bruce Dern jako Woody Grant, Bob Odenkirk, Will Forte jako David Grant, Stacy Keach, Devin Ratray, Rance Howard, Missy Doty jako Noel, June Squibb jako Kate Grant, Melinda Simonsen – recepcjonistka , Angela McEwan - Peg Nagy, Anthony G. Schmidt.

Nebraska
Tytuł oryginalny

Nebraska

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2013

Czas trwania

110 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4vbcic
d4vbcic
d4vbcic