Trwa ładowanie...
d1l6zc2

Nebraska

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Share
d1l6zc2

„Nebraska” to amerykański film dramatyczny z 2013 roku w reżyserii Alexandra Payne’a. Autorami scenariusza są Alexander Payne, Robert Nelson i Phil Johnston. Produkcja powstała dla wytwórni Paramount Pictures. Budżet wyniósł 13 milionów dolarów, co w Hollywood uchodzi za przedsięwzięcie niemal niezależne. Film jest czarno-biały.

Bohaterem dramatu jest starzejący się alkoholik i ojciec, któremu wydaje się, że wygrał milion dolarów w loterii Publisher's Clearing House. Rodzina robi wszystko, aby wyperswadować mu pomysł odebrania urojonej nagrody. Aby otrzymać pieniądze, bohater musi udać się z Montany do Nebraski. W drodze towarzyszyć będzie mu syn, z którym wcześniej nie miał wiele wspólnego.

Prace na planie miały ruszyć już w kwietniu 2011 roku, jednak Payne i szefowie studia Paramount nie mogli dojść do porozumienia w kwestii budżetu oraz oprawy wizualnej (Payne nalegał na zdjęcia w czerni i bieli). Studio zgodziło się na wizję reżysera, jednak w zamian Payne musi okroić budżet do 10 milionów dolarów i obsadzić w głównej roli znanego aktora.

W filmie w rolach głównych wystąpili: Bruce Dern jako Woody Grant, Bob Odenkirk, Will Forte jako David Grant, Stacy Keach, Devin Ratray, Rance Howard, Missy Doty jako Noel, June Squibb jako Kate Grant, Melinda Simonsen – recepcjonistka , Angela McEwan - Peg Nagy, Anthony G. Schmidt.

Nebraska
Tytuł oryginalny

Nebraska

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2013

Czas trwania

110 min.

Obsada
d1l6zc2

Podziel się opinią

Share
d1l6zc2
d1l6zc2
d1l6zc2
d1l6zc2