Trwa ładowanie...
d14kwrt

Neil Patrick Harris

Najnowsze informacje
4.6
(137 głosów)
Oceń:
d14kwrt

Amerykański aktor, najbardziej znany z serialu „How I Met Your Mother” oraz „Doogie Howser, lekarz medycyny”.

Neil Patrick Harris urodził się 15 czerwca 1973 roku w Albuquerque w Nowym Meksyku w Stanach Zjednoczonych. Jego rodzice, Sheila and Ron, prowadzą restaurację. Neil chodził do szkoły La Cueva High School w Albuquerque, gdzie aktywnie uczestniczył w szkolnych przedstawieniach i musicalach. Był wzorowym uczniem i w 1991 roku ukończył szkołę z wyróżnieniem.

Mimo młodego wieku ma bardzo bogaty dorobek artystyczny. Karierę zaczął jako nastolatek, otrzymując od razu nominację do Złotego Globu za rolę w serialu „Doogie Howser, lekarz medycyny” (1989). Takie nominacje otrzymał jeszcze dwukrotnie.

* W 2008 roku otrzymał rolę Barny’ego w serialu komediowym pt. „Jak poznałem waszą matkę” (How I Met Your Mother).* Za rolę Barny'ego był nominowany kilkakrotnie do Emmy i Złotego Globu, a w 2008 za tę rolę otrzymał nominację do Kryształowej Statuetki jako ulubiona gwiazda kradnąca sceny.

Znaczące role Harrisa – oprócz występu w serialu „Doogie Howser, lekarz medycyny” – to postać pułkownika Carla Jenkinsa w filmie Żołnierze kosmosu (1997) i doktora Horrible w miniserialu Dr. Horrible's Sing-Along Blog (2008). W 2010 roku gościnnie wystąpił w jednym odcinku serialu młodzieżowego „Glee”. W 2011 roku wystąpił w filmie „Beastly” oraz w kinowej wersji „Smerfów”.

W listopadzie 2006 roku publicznie oświadczył, że jest gejem i od roku 2003 żyje w związku z aktorem Davidem Burtką. W dniu 14 października 2010 roku matka zastępcza dzieci Neila i Davida urodziła bliźnięta. Dzieci nazywają się Gideon Scott i Harper Grace.

Neil Patrick Harris jest również magikiem. W 2006 roku wygrał nagrodę Magic Louis Award, z kolei w 2008 roku był prowadzącym gali World Magic Awards.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14kwrt
d14kwrt
d14kwrt