Trwa ładowanie...
d3mqp62

Neill Blomkamp

Najnowsze informacje
5.0
(2 głosy)
Oceń:
d3mqp62

Reżyser południowoafrykański i kanadyjski, twórca filmu „Dystrykt 9”. Według magazynu Time jeden ze 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie roku 2009.

Neil Blomkamp urodził się 17 września 1979 roku w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki. Przeniósł się do Kanady w wieku 18 lat, rozpoczynając tym samym karierę specjalisty od wizualnych efektów specjalnych w świecie filmu i telewizji. Uczęszczał na studia w Vancouver Film School.

Niedługo później zajął się reżyserią, najpierw w zakresie wideoklipów muzycznych, a potem w świecie reklamy. Blomkamp szybko ściągnął na siebie uwagę jako reżyser z wyjątkowym talentemdo bezbłędnego łączenia ze sobą wygenerowanych przez komputer obrazów z żywą akcją rejestrowaną na zdjęciowym planie.

* Stał na czele zespołów odpowiedzialnych za realizację reklam, m.in. dla firm Nike, Citroen, Gatorade, Panasonic czy Manco.*Wyreżyserował wiele uznanych filmów krótkometrażowych, w tym Tempbot, który zdobył nagrodę dla Best Overall Film na No Spot Short Film Festiwal. W 2004 roku Blomkamp zdobył tytuł jednego z pięciu najwybitniejszych reżyserów podczas rozdania nagród Watch at the First Boards Awards w Cannes.

W 2005 roku, podczas konkursu VES Awards w Kalifornii, Blomkamp otrzymał nagrodę za Wybitne Efekty Specjalne w filmie reklamowym marki Citroen – Alive with Technology.Od tamtej pory jest chętnie publikowanym autorem w magazynach poświęconym fotografii, zdjęciom filmowym oraz kampaniom reklamowym. Blomkamp wyreżyserował również trzy reklamy gry Halo dla firmy Microsoft.

Słynny reżyser Peter Jackson (twórca trylogii „Władcy pierścieni”) zdecydował się sfinansować debiut filmowy Blomkampa oparty o jego wcześniejszą krótkometrażówkę – „Alive in Joburg”. Efektem współpracy Jacksona i Blomkampa jest „Dystrykt 9”, który miał swoją światową premierę 13 sierpnia 2009 roku.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mqp62
d3mqp62
d3mqp62