Trwa ładowanie...
djhk22v

New York

Najnowsze informacje
1.2
(3 głosy)
Oceń:
"New York" to bollywoodzki thriller w reżyserii Kabira Khana. Film opowiada o zmianach po ataku na World Trade Center, w szczególności dla społeczności amerykańskich Azjatów, którzy po 11 września stali się jasnym celem dla FBI. W produkcji wystąpili między innymi John Abraham, Katrina Kaif, Neil Nitin Mukesh i Irrfan Khan. Film otrzymał doskonałe recenzje od krytyków i okazał się komercyjnym hitem.
djhk22v
2
1

New York – opis fabuły

Fabuła filmu "New York" rozgrywa się w 2008 roku w Stanach Zjednoczonych. Amerykańskie FBI aresztuje Omara Aijaza (w tej roli Neil Nitin Mukesh) po znalezieniu w jego taksówce broni. Omar to młody wyznawca Islamu, którego sprawa trafia w ręce agenta FBI Roshana (Irrfan Khan). Mężczyzna zajmujący się jego sprawą również wyznaje Islam, jednak żyje i pracuje w Stanach Zjednoczonych od 20 lat. Omar Aijaz wkrótce odkrywa, że FBI chce, aby ten pomógł im w szpiegowaniu Sameera Shaikha (John Abraham), którego nie widział od 7 lat i który może być terrorystą.

W toku postępowania Omar odkrywa, że Sam ożenił się z Mayą (Katrina Kaif), ich wspólną znajomą, w której bohater był zakochany podczas nauki na jednym z uniwersytetów. Para ma również syna, Danyala (Aidan Wagner). Kolejną częścią filmu są retrospekcje z czasów znajomości bohaterów, gdy Omar jeszcze studiował. Konkluzją tych wspomnień jest uczucie Mayi do Sama, a przez to Omar postanawia usunąć się w cień i zerwać z nimi kontakt. Ich proste życie kończą zamachy z 11 września. Po przedstawieniu historii Omar, choć niechętnie, to zgadza się na współpracę z FBI. Po zebraniu pierwszych informacji wydaje mu się, że w sprawie nie ma nic dziwnego. Kilka kolejnych wydarzeń skłania go jednak ku myślom, że coś faktycznie może być na rzeczy...

New York – obsada, bohaterowie

Głównymi bohaterami filmu "New York" są Omar Aijaz, Sameer "Sam" Shaikh oraz Maya Shaikh, w których wcielili się odpowiednio aktorzy Neil Nitin Mukesh, John Abraham oraz Katrina Kaif. W filmie pojawiają się też Agent Roshan, w którego wcielił się Irrfan Khan, a także Zilgai i Yakub, których odegrali Nawazuddin Siddiqui oraz Samrat Chakrabarti. W produkcji pojawiają się też Aidan Wagner, Jakir Ajmeri i Ali Quli Mirza, a także wiele innych aktorów i aktorek nie wymienionych w czołówce. Obsada filmu "New York" obejmowała łącznie kilkanaście osób.

New York – scenariusz, reżyseria

Reżyserią filmu "New York" zajmował się Kabir Khan, który stworzył trzy lata wcześniej znany film "Kabul Express". Po premierze tej produkcji został twórcą obrazów "Ek Tha Tiger", "Bajrangi Bhaijaan" i "Phantom". Dyrektorem produkcji został Aditya Chopra, który stworzył także zarys całej historii. Scenariusz filmu "New York" stworzył Sandeep Srivastava. Narracją zajmował się Neil Nitin Mukesh, jeden z aktorów występujących w produkcji, a nad produkcją filmu czuwało studio Yash Raj Films.

New York – muzyka

Ścieżka dźwiękowa do filmu "New York" miała swoją premierę 10 czerwca 2009 roku. Utwory i ich stylistyka zostały skonsultowane i stworzone przez Pritama Chakraborty'ego, Juliusa Packiama i Pankaja Awasthiego. Drugi z twórców skomponował również wszystkie melodie w produkcji. Co ciekawe, w czasie wyświetlania filmu piosenki z filmu "New York" okupowały lokalne listy przebojów. Hitami stały się chociażby utwory "Hai Junoon" i "Tune Jo Na Kaha". Producentem soundtracku do "New York" był Aditya Chopra, kierownik produkcji obrazu.

New York – premiera

Premiera filmu "New York" miała miejsce 26 czerwca 2009 roku, a produkcja ukazała się w Indiach z ramienia Yash Raj Films. Film okazał się hitem komercyjnym i uzyskał ponad 18 milionów dolarów zysku, a także uzyskał bardzo dobre recenzje od tamtejszych krytyków. Produkcja "New York" była także wyświetlana podczas Cairo International Film Festival w 2009 roku, a później także na Pusan International Film Festival. Film "New York" na DVD ukazał się 8 sierpnia 2009 roku i zawierał dodatkowe materiały, między innymi proces powstawania poszczególnych scen i niewykorzystane sekwencje.

New York
Tytuł oryginalny

New York

Gatunek

dramat, thriller

Kraj produkcji

Indie

Rok produkcji

2009

Data światowej premiery

26.06.2009

Czas trwania

153 min.

Reżyser
Muzyka
Obsada

Podziel się opinią

2
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djhk22v
djhk22v
djhk22v