Trwa ładowanie...
d1w9rxg

Nickelodeon

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d1w9rxg
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Nickelodeon" to amerykański film z 1976 roku znany w Polsce również jako "Ktoś tu kręci". W głównych rolach wystąpili Ryan O'Neal, Burt Reynolds, Tatum O'Neal oraz Brian Keith.

Nickelodeon – informacje o filmie

"Ktoś tu kręci" to produkcja wykorzystująca wątki z życia ważnego dla Hollywood producenta filmowego Cecila B. DeMille'a. Wyreżyserował on produkcje takie jak "Kleopatra" (1934), "Samson i Dalila" (1949) czy "Największe widowisko świata" z 1952 roku.

Reżyserem filmu "Nickelodeon" był Peter Bogdanovich, twórca takich filmów jak "Ostatni seans filmowy" (1971), "Papierowy księżyc" (1973) i "Saint Jack" (1979).

Komedia "Nickelodeon" była nominowana do Złotego Niedźwiedzia podczas międzynarodowego festiwalu filmowego w Berlinie w 1977 roku.

Nickelodeon – zarys fabuły

Film "Ktoś tu kręci" to historia młodego prawnika imieniem Leo Harrigan (Ryan O'Neal), który przez zupełnie przypadkowe spotkanie z producentem filmowym trafia na swoją szansę na karierę w świecie filmu. Leo nie zaprzepaszcza tej okazji i sam zostaje scenarzystą, a niedługo potem reżyserem, który nie musi martwić się o brak zajęcia. Praca w pełnej wyzwań branży potrafi jednak przynieść ze sobą szereg niespodziewanych wydarzeń. Szczególnie gdy konkurencja nie odpuszcza.

Nickelodeon
Tytuł oryginalny

Nickelodeon

Gatunek

komedia

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1976

Data światowej premiery

21.12.1976

Data polskiej premiery

17.02.1978

Czas trwania

121 min.

Reżyser
Scenarzysta
Operator
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w9rxg
d1w9rxg
d1w9rxg