Trwa ładowanie...
d2cwuyg

Nietykalni / Intouchables (2011)

Najnowsze informacje
4.1
(50 głosów)
Oceń:
6
d2cwuyg

„Nietykalni” (fr. Intouchables) to francuski komediodramat z 2011 roku. Polska premiera nastąpiła w kwietniu 2012 roku. Obraz według własnego scenariusza wyreżyserowali Olivier Nakache i Eric Toledanko. Muzykę skomponował Ludovico Einaudi, a za produkcję odpowiadają Nicolas Duval-Adassovsky, Laurent Zeitoun oraz Yann Zenou.

"Nietykalni" to oparta na prawdziwej historii komedia, która stała się prawdziwym fenomenem. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która uczyni ich nietykalnymi.

Film otrzymał dziewięć nominacji do Cezarów, w planach jest jego amerykański remake. Prawa nabył już Harvey Weinstein. W Europie "Nietykalnych" zobaczyło ponad 25 milionów widzów. W samych Niemczech, gdzie obejrzało go blisko 3 miliony widzów, stał się najbardziej kasowym francuskim filmem wszech czasów. Podobne rekordy padły też w Belgii, Szwajcarii i na Węgrzech.

Filmowi towarzyszyły świetne recenzje. Za brawurową rolę w "Nietykalnych" Omar Sy otrzymał Cezara, nagrodę Francuskiej Akademii Filmowej, pokonując Jeana Dujardina, zdobywcę Oscara za występ w "Artyście".

W obrazie w rolach głównych zagrali: François Cluzet jako Philippe, Omar Sy jako Driss, Anne Le Ny jako Yvonne, Audrey Fleurot jako Magalie, Clotilde Mollet jako Marcelle, Christian Ameri jako Albert, Grégoire Oestermann jako Antonie.

Nietykalni / Intouchables (2011)
Tytuł oryginalny

Intouchables

Gatunek

dramat, komedia

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

13.04.2012

Czas trwania

112 min.

Obsada

Podziel się opinią

6

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cwuyg
d2cwuyg
d2cwuyg