Trwa ładowanie...
d361mvw

Nimrod Antal

Najnowsze informacje
2.0
(2 głosy)
Oceń:
d361mvw

Węgierski reżyser, scenarzysta, aktor. Prezentuje w swoich filmach styl naturalistyczny, nie stroni od czarnego humoru. W 2010 roku nakręcił „Predators” – kontynuację przebojowego „Predatora”.

Nimrod Antal urodził się 30 listopada 1973 roku w Los Angeles. Już jako dziecko bardzo lubił oglądać filmy i od najmłodszych lat wiedział, że jego przyszła praca będzie związana z filmem. Jeszcze w Stanach Zjednoczonych uczęszczał na warsztaty filmowe w Pasadena Art Center.

Po ukończeniu szkoły średniej przeniósł się na Węgry, do kraju swoich przodków, gdzie zapisał się na wydział operatorski w Szkole Filmowej w Budapeszcie. Po roku przeniósł się na reżyserię. Jego film dyplomowy „Biztosítás” zdobył nagrody podczas Węgierskiego Tygodnia Filmowego oraz na Festiwalu Filmowym w Salonikach. Po ukończeniu studiów reżyserował filmy reklamowe oraz teledyski na Węgrzech i za granicą. Nimród próbował także swoich sił jako aktor – jego najbardziej cenioną kreacją jest rola młodego policjanta w filmie „Blisko do miłości”.

„Kontrolerzy” z 2003 roku to jego reżyserski debiut fabularny.Większość członków ekipy i obsady „Kontrolerów” to dobrzy znajomi Nimróda. Regularnie współpracował z producentem Tamásem Hutlassą i autorem zdjęć Gyulą Padosem, a wielu aktorów grających w „Kontrolerach” pojawiło się wcześniej w jego filmie dyplomowym.

Film „Kontrolerzy” był przebojem kinowym na Węgrzech i zdobył kilka nagród podczas 35-tego Węgierskiego Tygodnia Filmowego, m.in. nagrodę krytyków zagranicznych im. Gene’a Moskowitza oraz nagrodę Sándora Simó za najlepszy debiut reżyserski. Na Festiwalu Filmowym w Cannes „Kontrolerzy” zostali wyróżnieni Le Prix de la Jeunesse.

Pierwszym filmem jaki zrealizował w Stanach Zjednoczonych był „Motel” z Kate Beckinsale i Lukiem Wilsonem. W 2009 roku nakręcił film „Opancerzony”. Z kolei w 2010 roku wyreżyserował długo oczekiwaną kontynuację „Predatora”. ”Predators” to nowy rozdział legendarnej sagi o niesamowitym przedstawicielu obcej cywilizacji. W rolach głównych wystąpili: nagrodzony Oscarem za „Pianistę” Adrien Brody, Laurence Fishburne (”Matrix”), Topher Grace (”Spider-Man 3”) i Alice Braga (”Jestem legendą”).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d361mvw
d361mvw
d361mvw