WP

Noc oczyszczenia - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Noc oczyszczenia” (ang. The Purge) to amerykański thriller science-fiction z 2013 roku. Na czele ekipy realizacyjnej filmu stanął scenarzysta i reżyser James DeMonaco (scenariusze – „Negocjator” i „Atak na posterunek”, reżyseria – „Staten Island”). Muzykę skomponował Nathan Whitehead , a za produkcję odpowiadają Michael Bay („Transformers”), Jason Blum oraz Andrew Form.

W Ameryce zmuszonej do stawienia czoła nasilającej się przestępczości i przepełnionym więzieniom, rząd wprowadza doroczny 12-godzinny okres, w którym wszelka działalność przestępcza – także morderstwo – staje się legalna. Nie można wezwać policji, szpitale odmawiają pomocy, a obywatele sami wymierzają sprawiedliwość bez obawy przed karą. Właśnie w tę pełną przemocy noc, kiedy do drzwi puka nieznajomy, pewna rodzina musi stanąć przed trudną decyzją.

W thrillerze „Noc oczyszczenia” cztery osoby zostaną poddane próbie, która uzmysłowi im, jak daleko są w stanie się posunąć w obronie przed złem wdzierającym się do ich domu. W chwili, kiedy James i Mary Sandin odkrywają, że na ich zamkniętym osiedlu pojawił się intruz, rozpoczyna się sekwencja zdarzeń, które zagrażają ich rodzinie. Teraz to od nich i ich dzieci – 14-letni Charlie oraz 16-letnia Zoey – zależy czy przetrwają noc nie stając się potworami, przed którymi muszą się bronić.

W filmie „Noc oczyszczenia” w rolach głównych wystąpili: Ethan Hawke jako James Sandin, Lena Headey - Mary Sandin, Max Burkholder - Charlie Sandin, Adelaide Kane - Zoey Sandin, Edwin Hodge - Krwawiący nieznajomy, Rhys Wakefield - Uprzejmy nieznajomy, Tony Oller – Henry, Arija Bareikis - Pani Grace Ferrin, Tom Yi - Pan Cali.

Tytuł oryginalny

Purge, The

Gatunek

sci-fi, thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

07.06.2013

Czas trwania

85 min.

Obsada

Tony Oller (Henry)

Rhys Wakefield (Uprzejmy nieznajomy)

Adelaide Kane (Zoey Sandin)

Edwin Hodge (Krwawiący nieznajomy)

Max Burkholder (Charlie Sandin)

Lena Headey (Mary Sandin)

Ethan Hawke (James Sandin)

James DeMonaco (James Sandin)

Arija Bareikis (Pani Grace Ferrin)

WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
WP
WP