Trwa ładowanie...
d3isnyf

Noc oczyszczenia

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d3isnyf

„Noc oczyszczenia” (ang. The Purge) to amerykański thriller science-fiction z 2013 roku. Na czele ekipy realizacyjnej filmu stanął scenarzysta i reżyser James DeMonaco (scenariusze – „Negocjator” i „Atak na posterunek”, reżyseria – „Staten Island”). Muzykę skomponował Nathan Whitehead , a za produkcję odpowiadają Michael Bay („Transformers”), Jason Blum oraz Andrew Form.

W Ameryce zmuszonej do stawienia czoła nasilającej się przestępczości i przepełnionym więzieniom, rząd wprowadza doroczny 12-godzinny okres, w którym wszelka działalność przestępcza – także morderstwo – staje się legalna. Nie można wezwać policji, szpitale odmawiają pomocy, a obywatele sami wymierzają sprawiedliwość bez obawy przed karą. Właśnie w tę pełną przemocy noc, kiedy do drzwi puka nieznajomy, pewna rodzina musi stanąć przed trudną decyzją.

W thrillerze „Noc oczyszczenia” cztery osoby zostaną poddane próbie, która uzmysłowi im, jak daleko są w stanie się posunąć w obronie przed złem wdzierającym się do ich domu. W chwili, kiedy James i Mary Sandin odkrywają, że na ich zamkniętym osiedlu pojawił się intruz, rozpoczyna się sekwencja zdarzeń, które zagrażają ich rodzinie. Teraz to od nich i ich dzieci – 14-letni Charlie oraz 16-letnia Zoey – zależy czy przetrwają noc nie stając się potworami, przed którymi muszą się bronić.

W filmie „Noc oczyszczenia” w rolach głównych wystąpili: Ethan Hawke jako James Sandin, Lena Headey - Mary Sandin, Max Burkholder - Charlie Sandin, Adelaide Kane - Zoey Sandin, Edwin Hodge - Krwawiący nieznajomy, Rhys Wakefield - Uprzejmy nieznajomy, Tony Oller – Henry, Arija Bareikis - Pani Grace Ferrin, Tom Yi - Pan Cali.

Noc oczyszczenia
Tytuł oryginalny

Purge, The

Gatunek

sci-fi, thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

07.06.2013

Czas trwania

85 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3isnyf
d3isnyf
d3isnyf