Trwa ładowanie...

Nowości na DVD

Nowości na DVDŹródło: getty
d2y2iyt
d2y2iyt

Pierwszy tydzień lipca obfituje w premiery kilku głośnych tytułów na DVD i Blu-Ray. Wśród nadchodzących nowości znajdują się między innymi filmy nominowane w tym roku do Oscarów. Oprócz tego na sklepowych półkach pojawią się dwie długo wyczekiwane produkcje polskie. Z całą pewnością miłośnicy kina będą mogli w najbliższych dniach wzbogacić swoją filmotekę o kilka intrygujących okazów. Jakie nowości DVD i Blu-Ray trafią do sprzedaży w tym tygodniu? Oto przegląd nadchodzących premier filmowych.
"Pitbull. Nowe porządki"
Jedną z zapowiadanych na początek lipca nowości filmowych jest ostatni obraz Patryka Vegi – „Pitbull. Nowe porządki”. Kontynuacja sensacyjnego hitu sprzed jedenastu lat przedstawia kulisy rozpracowywania przez dwie warszawskie komendy legendarnej już Grupy Mokotowskiej. Wyzwanie groźnym gangsterom rzuca młody i zbuntowany policjant o pseudonimie Majami. Gdy okazuje się, że mafiosi stanowią silną i doskonale zorganizowaną organizację przestępczą, funkcjonariusz nawiązuje współpracę z oddziałem zabójstw kierowanym przez Gebelsa. Tylko przez wspólne działania są oni w stanie rozbić groźny gang odpowiedzialny za serię napadów, porwań i zabójstw. Niezwykle mocne, dynamiczne i nowoczesne kino. W rolach głównych Piotr Stramowski, Bogusław Linda, Maja Ostaszewska i Andrzej Grabowski.

„Pitbull. Nowe porządki” Premiera: 4.07.2016 Nośnik: Blu-Ray Dystrybucja: Filmostrada

"Nienawistna ósemka"
Wśród nowości DVD i Blu-Ray zapowiedzianych na lipiec znalazło się również najnowsze dzieło Quentina Tarantino – „Nienawistna ósemka”. Nagrodzona Oscarem i Złotym Globem produkcja to utrzymana w klimacie klasycznego westernu opowieść o dwóch łowcach głów, którzy w czasie śnieżycy znajdują schronienie w górskim zajeździe. Bohaterom towarzyszy schwytana przestępczyni - Daisy Domergue. Wewnątrz lokalu przybysze spotykają czterech nieznajomych. W czasie wyczekiwania na koniec śnieżnej burzy, między wędrowcami zaczyna rosnąć napięcie. Podróżnicy z każdą minutą tracą do siebie zaufanie i posądzają się o nieczyste intencje. „Nienawistna ósemka” to gęsty, klimatyczny kryminał z rewelacyjnymi kreacjami aktorskimi, świetnymi dialogami i arcyciekawym finałem. Wszystko to oczywiście utrzymane w typowej dla kina Tarantino konwencji, w której nie brakuje rubasznego humoru i hektolitrów krwi. W rolach głównych Kurt Russell, Samuel L. Jackson oraz Jennifer Jason Leigh.

„Nienawistna ósemka” Premiera: 6.07.2016 Nośnik: DVD i Blu-Ray Dystrybucja: Monolith Video

"Pokój"
Nowością DVD przewidzianą na pierwszy tydzień lipca jest również głośny „Pokój” w reżyserii Lenny’ego Abrahamsona. Nominowany do czterech Oscarów obraz to przejmująca i wciągająca historia młodej matki i jej pięcioletniego syna, którzy przetrzymywani są przez psychopatycznego szaleńca w zamkniętym pomieszczeniu nazywanym pokojem. Kobieta, chcąc zapewnić swojemu dziecku odpowiedni rozwój, tłumaczy mu, że cały realny świat mieści się w otaczających go czterech ścianach. Malec po raz pierwszy będzie mieć okazje przekonać się o istnieniu innej rzeczywistości, gdy nadarzy się okazja do ucieczki. Oparty na powieści Emmy Donogue „Pokój” to gwarancja emocjonującego i niesamowitego seansu. W rolach głównych wystąpili Jacob Tremblay i uhonorowana Oscarem Brie Larson.

„Pokój” Premiera: 6.07.2016 Nośnik: DVD Dystrybucja: Monolith Video

"Sprawiedliwy"
Inną nadchodzącą w najbliższym czasie nowością DVD jest film Michała Szczerbica – „Sprawiedliwy”. Obraz ten przedstawia historię sześcioletniej Hani, która w czasie wojny zostaje przygarnięta przez pewne polskie małżeństwo. Mimo ogromnego zagrożenia para stara się uchronić dziecko przed śmiercią oraz otoczyć je rodzicielską miłością. Hania dodatkowo nawiązuje wyjątkową więź z lokalnym dziwakiem – Pajtkiem. Dzięki niemu dziewczynka może na chwilę zapomnieć o brutalności świata. Główne role produkcji przypadły m.in. Jackowi Braciakowi, Urszuli Grabowskiej, Janowi Wieczorkowskiemu, Ewelinie Zawistowskiej i Aleksandrze Hamkało.

„Sprawiedliwy” Premiera: 6.07.2016 Nośnik: DVD Dystrybucja: Monolith Video

„5 centymetrów na sekundę”
Polskiego wydania DVD doczeka się wreszcie anime Makoto Shinkaiego – „5 centymetrów na sekundę”. Obraz ten jest melancholijną i wzruszającą opowieścią o trudnej miłości dwojga nastolatków. Film miał swoją światową premierę w roku 2007, ale dopiero teraz pojawi się u nas w wydaniu płytowym.
„5 centymetrów na sekun dę” Premiera: 7.07.2016 Nośnik: DVD Dystrybucja: Anime Eden

W. Chentkiewicz

d2y2iyt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2y2iyt