Trwa ładowanie...
Aktualności

Nowości na Off Plus Camera

Share
Nowości na Off Plus Camera
Źródło: mat. promocyjne
d2a79vw

Queerowe dziecko, tożsamość, asymilacja i wykluczenie, jednostka vs. ekosystem - to tematy przewodnie sekcji: „Dorastając na opak” (na zdj.) , “Eko/Ego” i “Raport mniejszości” – nowych propozycji w programie Festiwalu OFF PLUS CAMERA.

„Raport mniejszości“ to sekcja 10 tytułów poświęconych problemom tożsamości, asymilacji, wykluczenia i tolerancji. Chcielibyśmy uzmysłowić lub przypomnieć naszym widzom, że szeroko pojęta inność rzadko jest kwestią wyboru. Zależy nam na tym, by zaprezentować filmowe portrety niezwykłych indywidualności, „mniejszości” od których „większość” mogłaby się wiele nauczyć– podkreśla Ania Trzebiatowska, Dyrektor Artystyczna Festiwalu.

Wszystkie dzieci są „queer” - teza Kathryn Bond forsowana w książce „The Queer Child or Growing Sideways in the Twentienth Century” stała się inspiracją dla powstania kolejnej sekcji – „Dorastając na opak”. – Naszą ambicją jest z jednej strony zaprezentowanie najciekawszych i najbardziej oryginalnych filmów z nurtu kina inicjacyjnego, z drugiej pokazanie nienormatywnego procesu dojrzewania i jego konsekwencji – wyjaśnia Grzegorz Stępniak, programer OPC.

d2a79vw

Ostatnia nowość to “Eco/Ego” - filmy odpowiadające na pytanie, w jaki sposób człowiek funkcjonuje w ramach otaczającej go przyrody, jednocześnie ją modyfikując. W sekcji znajdzie się osiem filmów fabularnych i dokumentalnych.

W ramach 7. edycji Festiwal OFF PLUS CAMERA zaprezentuje 10 sekcji. Więcej informacji o propozycjach programowych tegorocznej edycji już niebawem pojawi się na www.offpluscamera.com

d2a79vw

Podziel się opinią

Share
d2a79vw
d2a79vw