Trwa ładowanie...
dilfh20
Aktualności

"Obce niebo": Premiera plakatu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Obce niebo": Premiera plakatu
(East news)
dilfh20

Nowy film *Dariusza Gajewskiego wejdzie na ekrany kin 16 października. Dziś prezentujemy Państwu plakat promujący tytuł. "Obce niebo" to dramatyczna historia polskiej rodziny mieszkającej w Szwecji. Niewinne kłamstwo uruchamia lawinę podejrzeń i doprowadza do tego, że szwedzka opieka społeczna potajemnie odbiera im ukochaną córkę i oddaje rodzicom zastępczym. W zderzeniu z bezlitosną biurokracją, rodzice dziewczynki podejmują nierówną walkę balansującą na granicy prawa.*

Długo oczekiwany, nowy film, znanego i docenianego reżysera – Dariusza Gajewskiego, to uniwersalna opowieść o miłości, która ukazana jest na kilku poziomach. Skomplikowane relacje między małą dziewczynką, jej rodzicami i rodziną zastępczą to prawdziwy emocjonalny tygiel. Dobre intencje dają tu fatalne skutki, a surowe przepisy prawa zmuszają bohaterów do podejęcia działań na granicy prawa. Obraz trzyma w napięciu tym mocniej, że jego scenariusz powstał w oparciu o prawdziwe wydarzenia.

Poza rodzimymi gwiazdami – Agnieszką Grochowską i Bartłomiejem Topą oraz rewelacyjną debiutantką – Basią Kubiak, na ekranie zobaczymy również gwiazdę szwedzkiego kina – Ewę Fröling.

Autorką zdjęć jest Monika Lenczewska, absolwentka American Film Institute w Los Angeles. Ostatni film, przy którym pracowała, etiopski "Difret", został nagrodzony na festiwalu Sundance oraz na festiwalu w Berlinie. Praca nad "Obcym niebem" to jej pierwszy polski projekt pełnometrażowy.

Premiera filmu jest zaplanowana na 16 października.
Polskim dystrybutorem jest NEXT FILM.

dilfh20

Podziel się opinią

Share
dilfh20
dilfh20