Trwa ładowanie...
d4b4n6l
Aktualności

"Obce niebo": Premiera teasera [WIDEO]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Obce niebo": Premiera teasera [WIDEO]
(East news)
d4b4n6l

Jedno niewinne kłamstwo zamienia życie polskiego małżeństwa w Szwecji w prawdziwy koszmar. Bohaterowie *"Obcego nieba", Basia i Marek, stają twarzą w twarz z bezduszną biurokracją, z którą wygrać można tylko balansując na granicy prawa. Trzymający w napięciu film Dariusza Gajewskiego będzie miał swoją premierę 16 października. Już dziś przedstawiamy teaser nadchodzącej produkcji.*

Basia i Marek mieszkają w Szwecji. Kilka niefortunnych zdarzeń uruchamia lawinę podejrzeń i doprowadza do tego, że opieka społeczna potajemnie zabiera im ukochaną córkę, Ulę. Dziewczynka zostaje przekazana rodzinie zastępczej. Polscy rodzice rozpoczynają dramatyczną walkę o jej odzyskanie. Kierowani bezwarunkową miłością do córki, bohaterowie balansują na granicy prawa.

d4b4n6l

"Obce niebo" Dariusza Gajewskiego, autora obsypanej nagrodami „Warszawy”, to trzymająca w napięciu historia oparta na prawdziwych wydarzeniach. To opowieść o ludziach, którzy w obliczu dramatycznych wydarzeń zdają sobie sprawę, jak bardzo się kochają.

W głównych rolach zobaczymy aktorów wielokrotnie docenianych przez krytyków oraz publiczność – Agnieszkę Grochowską i Bartłomieja Topę. Nagradzany na festiwalach filmowych w kraju i zagranicą duet dostarczy widzom silnych, kinowych emocji. Partneruje im zachwycająca na ekranie swoją dojrzałością i talentem, debiutantka Basia Kubiak. Widzowie będą mieli również okazję obejrzeć jedną z najbardziej docenianych gwiazd szwedzkiego kina, Ewę Fröling, znaną między innymi z legendarnej roli w filmie „Fanny i Aleksander” Ingmara Bergmana.

Za doskonałe zdjęcia odpowiada Monika Lenczewska, absolwentka prestiżowego American Film Institute w Los Angeles. Operatorka do tej pory pracowała poza granicami kraju, a jej ostatnia produkcja, etiopski „Difret”, otrzymała nagrody na festiwalu Sundance oraz festiwalu w Berlinie. Współpraca z ekipą Dariusza Gajewskiego to jej pierwszy polski projekt pełnometrażowy.

d4b4n6l

Podziel się opinią

Share

d4b4n6l

d4b4n6l