Trwa ładowanie...
obietnica
21-10-2014 16:42

"Obietnica" na DVD

"Obietnica" na DVDŹródło: Robert Pałka/Fotos-Art
d490or6

20 października na sklepowych półkach pojawi się DVD *"Obietnica" – poruszająca historia pary nastolatków, którzy w miłości szukają ucieczki od zajętych sobą i nierozumiejących ich problemów rodziców. Główną rolę w filmie Anny Kazejak zagrała utalentowana debiutantka – Eliza Rycembel.*

Pochodząca z Warszawy dwudziestodwulatka zdążyła już zwrócić uwagę krytyków. „Eliza Rycembel jest fenomenalna” – mogliśmy przeczytać w sieci po światowej premierze „Obietnicy”, która odbyła się w trakcie 64. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Obraz Kazejak został wtedy zaprezentowany w sekcji Generation, gdzie pokazywane są najciekawsze i najlepsze filmy z całego świata, skoncentrowane na tematyce młodzieżowej.

„Eliza nosi w sobie pierwiastek naszej scenariuszowej Lili. Wiedziałam, że jest w niej spory potencjał.” – mówi Anna Kazejak, a wtórują jej gwiazdy „Obietnicy”. „Eliza ma świetne warunki. Świetnie wygląda w kamerze.” – podkreśla Dawid Ogrodnik. „Ona ma niesamowitą twarz. To bardzo ciekawa aktorka i osobowość.” – stwierdza Andrzej Chyra. „Elizę najlepiej opisują trzy słowa – talent, uroda i tajemnica.” – podsumowuje Magdalena Popławska.

Generacja online kontra zagubieni rodzice w nowym obrazie Opus Film, producenta trzech oficjalnych polskich kandydatów do Oscara – „Ediego”, „Sztuczek” i „Z odzysku” oraz wielokrotnie nagrodzonej „Idy”, w reżyserii Anny Kazejak – autorki kinowego przeboju „Skrzydlate świnie”. Poruszający, wnikliwy i odważny portret młodego pokolenia. Światowa premiera filmu odbyła się 14 lutego na festiwalu Berlinale.

d490or6

Lila i Janek, uczniowie wielkomiejskiego liceum, należą do generacji, która komunikuje się głównie przez Skype’a i Facebooka. Wraz z przyjaciółmi korzystają z życia na całego. Imprezują, eksperymentują z alkoholem i marihuaną. Jednak pewnego dnia Lila nieoczekiwanie zrywa z Jankiem, oskarżając go o zdradę. Zakochany chłopak będzie musiał zapłacić wysoką cenę za niewinny błąd. Jeśli spełni obietnicę, którą wymogła na nim dziewczyna, nic już nie będzie takie jak przedtem…

W obsadzie filmu główne role – Lili i Janka – zagrali Eliza Rycembel i Mateusz Więcławek, debiutanci, wyłonieni w ogólnopolskim castingu. Wspiera ich prawdziwie doborowa ekipa aktorska – Andrzej Chyra („W imię…”), Magdalena Popławska („Lęk wysokości”), Jowita Budnik („Papusza”), Bartłomiej Topa („Drogówka”), Dawid Ogrodnik („Chce się żyć”). W „Obietnicy” zobaczymy również, między innymi, Nikodema Rozbickiego, który debiutował w głośnym „Bejbi blues” Katarzyny Rosłaniec oraz Luxurię Astaroth, modelkę, znaną z przebojowych klipów rapera Donatana „Równonoc” i „My Słowianie”.

d490or6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d490or6