Trwa ładowanie...

Off Plus Camera - Konkurs Polski

Off Plus Camera - Konkurs PolskiŹródło: Off Plus Camera
d2k15a8
d2k15a8

Dziesięć tytułów walczy o 100 000 złotych. Do kogo trafi Polski Noble Filmowy, zadecyduje międzynarodowe jury. Przyznane zostaną również nagrody aktorskie za najlepszą rolę męską i żeńską.

W Konkursie Polskim znalazła się wielokrotnie nagradzana „Ida” Pawła Pawlikowskiego (MFF w Montrealu, FPFF w Gdyni, Polskie Nagrody Filmowe „Orły”), wzruszające „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy i intrygująca „Papusza” małżeństwa Krauzów. Międzynarodowe jury oceni również nakręcony na podstawie uhonorowanej Nagrodą Literacką Nike powieści Jerzego Pilcha „Pod Mocnym Aniołem” Wojciecha Smarzowskiego.

Na 100 tysięcy złotych szansę mają „Jaskółka” Bartosza Warsawa (drugi w historii łódzkiej Szkoły Filmowej - po „Rysopisie” Jerzego Skolimowskiego - pełnometrażowy film dyplomowy) i nakręcony w Wielkiej Brytanii thriller Katarzyny Klimkiewicz „Zaślepiona” (na zdj.). Uznanie krytyki i festiwalowe sukcesy drugiego pełnometrażowego filmu Tomasza Wasilewskiego przekonują, że młodemu reżyserowi warto się przyglądać. Czy „Płynące wieżowce” zostaną docenione przez jurorów podczas Off Plus Camera?

Kolejne konkursowe propozycje to „Kamienie na szaniec” Roberta Glińskiego. Ekranizacja głośnej powieści Aleksandra Kamińskiego, pokazuje, czym jest patriotyzm. Kolejne konkursowe propozycje to oparta na faktach koprodukcja „Gang Rosenthala” (reż. Nae Caranfil), Mroczny coming-of-age movie po polsku, czyli „Obietnica” Anny Kazejak.

Konkurs Polskich Filmów Fabularnych Międzynarodowego Festiwalu Off Plus Camera promuje to, co w polskim kinie najlepsze i najbardziej oryginalne. Zakwalifikowane tytuły stanowią przegląd najciekawszych zjawisk i trendów, jakie pojawiły się w polskiej kinematografii na przestrzeni ostatniego roku.

Program 7. edycji Festiwalu można znaleźć na www.offpluscamera.com. Do zobaczenia od 2 do 11 maja w Krakowie.

d2k15a8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k15a8