Trwa ładowanie...

Off Plus Camera - nagrody rozdane

Off Plus Camera - nagrody rozdaneŹródło: mat. promocyjne
dbppjkt
dbppjkt
Najważniejszy laur festiwalu, Krakowską Nagrodę Filmową (w wysokości 100 tys. USD), otrzymał Robin Campillo za film „Eastern boys”. Polski Noble Filmowy zdobyła „Ida” Pawła Pawlikowskiego, a specjalne wyróżnienie „Papusza” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze, natomiast Nagroda FIPRESCI trafiła do filmu „Blind” (reż. Eskil Vogt). Nagrodę Publiczności otrzymał film „Wilgotne miejsca” (reż. David Wnendt).

Wilgotne miejsca - zwiastun

Jury w składzie Jerzy Stuhr (przewodniczący), Juliet Taylor, Joan Allen, Parker Posey, Mike Newell przyznało Krakowską Nagrodę Filmową (100 000 USD) filmowi „Eastern boys”. Reżyser otrzymał również od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej obietnicę dofinansowania w wysokości 1.000.000 PLN swojego kolejnego projektu. Największe wrażenie na młodzieżowym jury zrobiła „Viktoria” (reż. Maya Vitkova). W jego skład weszli gimnazjaliści i licealiści, którzy wygrali konkurs na napisanie recenzji filmowej w ramach akcji społecznej Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej "Skrytykuj".

W Konkursie Polskich Filmów Fabularnych nagrodę przyznało Jury w składzie: Kim Cattrall (przewodnicząca), Bahman Ghobadi, Mark Adams i Kim Yutani. Polski Noble Filmowy (100 000 PLN) trafił do Pawła Pawlikowskiego za film „Ida”. Przyznano także nagrody aktorskie (10 000 PLN) za najlepszą rolę męską i żeńską. Laureatami zostali: Dorota Kolak za rolę w filmie „Chce się żyć” oraz Mateusz Banasiuk za „Płynące wieżowce”.

Ida - zwiastun

Chce się żyć - zwiastun

Płynące wieżowce - zwiastun

Prestiżową Nagrodę „Pod Prąd”, przyznawaną wybitnej postaci kina za wkład oraz wspieranie filmów i kultury niezależnej otrzymał Benedict Cumberbatch. Aktor pozostawł odcisk dłoni w specjalnej płycie, która umieszczona zostanie w Krakowskiej Alei Gwiazd.

W ciągu 10 dni Kraków był stolicą kina niezależnego. Odbyło się ponad 100 seansów w kinach, na dachach budynków i na barce. Do miasta przyjechało ponad 350 polskich i zagranicznych gości.

dbppjkt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbppjkt