Trwa ładowanie...
d3w2ztd
Aktualności

Off Plus Camera poza Krakowem

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Off Plus Camera poza Krakowem
d3w2ztd

Off Plus Camera wychodzi naprzeciw widzom całej Małopolski. Publiczność 12 miast województwa obejrzy 8 najciekawszych filmów festiwalu. „Off Plus Camera w Twoim mieście” to jedyny taki projekt festiwalowy w kraju.

Widzów czeka filmowa podróż. W tegorocznym programie znalazł się m.in. przywieziony z Sundance „Blood Brother” w reżyserii Steve’a Hoovera - wzruszającą opowieść o szukaniu swojego miejsca między USA a Indiami.

Wielbicieli dokumentu muzycznego zaskoczy nagrodzony Oscarem za Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny „O krok od sławy” w reżyserii Morgana Neville’a. Archiwalne materiały przeplatane są z wywiadami z „wielkimi” - Mickiem Jaggerem, Stevie Wonderem, Stingiem czy Bruce’em Springsteenem. Ale głównymi bohaterami tej historii są artyści występujący w chórkach znanych i lubianych.

d3w2ztd

Nowojorski Bronx to kolejny filmowy przystanek Off Plus Camera. Michel Gondry w swoim „To my, a to ja” zgromadził całą galerię szkolnych „typów”. Hormony buzują, od emocji się kotłuje, a bohaterowie prześcigają się w kolejnych niewybrednych żartach! Do Rio de Janeiro zabierze nas Fellipe Barbosa. W swoim fabularnym debiucie „Casa Grande” boleśnie punktuje rasizm, społeczne nierówności i wiążący się z nimi problem dostępu do edukacji. Kolejny mocny punkt programu to „Tom”, czwarty film w dorobku jednego z najciekawszych reżyserów młodego pokolenia - Xaviera Dolana.

Kameralny melodramat „10.000 Km” („Long Distance”) Carlosa Marquesa-Marceta, „War Story” Marka Jacksona i „Pelo Malo" Mariany Rondon to kolejne filmowe propozycje, z którymi wychodzimy poza festiwalowy Kraków.

Do projektu „Off Plus Camera w Twoim mieście” zostały zaproszone: Bochnia, Brzeszcze, Chrzanów, Dąbrowa Tarnowska, Kęty, Krynica-Zdrój, Limanowa, Oświęcim, Trzebinia, Tuchów i Wadowice. Wszystkie zaangażowane kina (w Krakowie takimi są Kijów. Centrum i Mikro) należą do Małopolskiej Sieci Kin Cyfrowych.

„Off Plus Camera w Twoim mieście” już po raz drugi towarzyszy Międzynarodowemu Festiwalowi Kina Niezależnego Off Plus Camera. Projekcje będą odbywać się od 2 do 11 maja 2014.

d3w2ztd

Podziel się opinią

Share

d3w2ztd

d3w2ztd