Trwa ładowanie...
off plus camera

Off Plus Camera poza Krakowem

Share
Off Plus Camera poza Krakowem
d3f24i6

Off Plus Camera wychodzi naprzeciw widzom całej Małopolski. Publiczność 12 miast województwa obejrzy 8 najciekawszych filmów festiwalu. „Off Plus Camera w Twoim mieście” to jedyny taki projekt festiwalowy w kraju.

Widzów czeka filmowa podróż. W tegorocznym programie znalazł się m.in. przywieziony z Sundance „Blood Brother” w reżyserii Steve’a Hoovera - wzruszającą opowieść o szukaniu swojego miejsca między USA a Indiami.

Wielbicieli dokumentu muzycznego zaskoczy nagrodzony Oscarem za Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny „O krok od sławy” w reżyserii Morgana Neville’a. Archiwalne materiały przeplatane są z wywiadami z „wielkimi” - Mickiem Jaggerem, Stevie Wonderem, Stingiem czy Bruce’em Springsteenem. Ale głównymi bohaterami tej historii są artyści występujący w chórkach znanych i lubianych.

Nowojorski Bronx to kolejny filmowy przystanek Off Plus Camera. Michel Gondry w swoim „To my, a to ja” zgromadził całą galerię szkolnych „typów”. Hormony buzują, od emocji się kotłuje, a bohaterowie prześcigają się w kolejnych niewybrednych żartach! Do Rio de Janeiro zabierze nas Fellipe Barbosa. W swoim fabularnym debiucie „Casa Grande” boleśnie punktuje rasizm, społeczne nierówności i wiążący się z nimi problem dostępu do edukacji. Kolejny mocny punkt programu to „Tom”, czwarty film w dorobku jednego z najciekawszych reżyserów młodego pokolenia - Xaviera Dolana.

d3f24i6

Kameralny melodramat „10.000 Km” („Long Distance”) Carlosa Marquesa-Marceta, „War Story” Marka Jacksona i „Pelo Malo" Mariany Rondon to kolejne filmowe propozycje, z którymi wychodzimy poza festiwalowy Kraków.

Do projektu „Off Plus Camera w Twoim mieście” zostały zaproszone: Bochnia, Brzeszcze, Chrzanów, Dąbrowa Tarnowska, Kęty, Krynica-Zdrój, Limanowa, Oświęcim, Trzebinia, Tuchów i Wadowice. Wszystkie zaangażowane kina (w Krakowie takimi są Kijów. Centrum i Mikro) należą do Małopolskiej Sieci Kin Cyfrowych.

„Off Plus Camera w Twoim mieście” już po raz drugi towarzyszy Międzynarodowemu Festiwalowi Kina Niezależnego Off Plus Camera. Projekcje będą odbywać się od 2 do 11 maja 2014.

d3f24i6

Podziel się opinią

Share
d3f24i6
d3f24i6