Trwa ładowanie...
dz4851c

Olga Bończyk

Najnowsze informacje
4.4
(306 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Wrocław

Filmografia:
dz4851c

Aktorka teatralna i filmowa, uznanie szerszej publiczności zdobyła dzięki roli doktor Edyty w popularnym serialu TVP2 „Na dobre i na złe”.

Urodziła się 16 stycznia 1968 roku we Wrocławiu w szczególnej rodzinie. Jej rodzice nie słyszeli, zatem żyła na pograniczu dwóch światów: świata ciszy i świata muzyki.

W wieku 6 lat rozpoczęła edukację w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im.K.Szymanowskiego przy ul. Łowieckiej we Wrocławiu w klasie fortepianu.

Zaraz po maturze została przyjęta do zespołu "Spirituals Singers Band", którego założycielem i liderem do dziś jest Włodzimierz Szomański.

Studia na na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej we Wrocławiu Olga Bończyk wybrała celowo, wierząc, że połączą w jedną całość jej zamiłowanie do piosenki i teatru.Obroniła się w maju 1995 roku i wyjechała do Warszawy.

Na stałe współpracuje z teatrami warszawskimi. Obecnie można ją zobaczyć w „Sztukmistrzu z Lublina” (Teatr Rampa), Wielka Woda – (Teatr Rampa), „Sztuka Kochania - czyli serdeczne porachunki” – (Kino-Teatr Bajka), „Kofta” – (Buffo).

Ostatnio zrealizowała, owacyjnie przyjęty przez publiczność i krytykę spektakl, „George &Ira Gershwin” w Teatrze Piosenki we Wrocławiu.

Z racji swojego muzycznego wykształcenia ważną działalnością artystyczną Olgi Bończyk jest śpiewanie i koncertowanie. „Piosenki z klasą” – to do niedawna najczęściej śpiewany przez nią recital, na którego program składają się przeboje filmowe w polskich tłumaczeniach. Ukazała się też płyta pod tym samym tytułem. Obecnie artystka występuje z kolejnym swoim recitalem pt. ”Trzeba marzyć”, który składa się z polskich przebojów lat 50 i 60tych. Jeszcze w tym roku planowane jest wydanie płyty.

Od 10 marca 2007 możemy ją oglądać w każdą sobotę w nowym show kulinarnym TVP2 – „SmaczneGo!”. W nowej dla siebie roli – prowadzącej – wraz z mistrzami kuchni udowadnia widzom, że można ugotować wykwintne i smaczne potrawy w 20 minut.

Obok działalności artystycznej, aktorka chętnie przyłącza się do akcji, które poprzez swoją działalność, skutecznie pomagają potrzebującym. Olga Bończyk w październiku 2006 została ambasadorem projektu „Dźwięki Marzeń” realizowanego prze Fundację Grupy TP a której celem jest natychmiastowa rehabilitacja dzieci, które urodziły się z wadą słuchu, tak by nigdy nie musiały pozostać w świecie ciszy.obraz_018usta Uroda aktorki została tez dostrzeżona przez znaną i popularną markę kosmetyczną „ARTDECO”.

Dziś Olga Bończyk wspiera wizerunek marki w Polsce jako oficjalna Ambasadorka ARTDECO.

Źródło: Oficjalna strona aktorki (www.olgabonczyk.art.pl)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz4851c
dz4851c
dz4851c