Trwa ładowanie...
d4393tv

Olivia Wilde

Najnowsze informacje
4.5
(188 głosów)
Oceń:
d4393tv

Amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna. Popularność przyniosła jej rola Dr Remy „Trzynastki” Hadley w serialu „Dr House”.

Olivia Wilde (naprawdę nazywa się Olivia Jane Cockburn) urodziła się 10 marca 1984 roku w Nowym Jorkuw Stanach Zjednoczonych. Jej matka, Leslie Cockburn, jest wydawcą i dziennikarką magazynu "60 minut", a jej ojciec Andrew, podobnie jak dwóch wujów ze strony ojca – Alexander i Patrick – dziennikarzem udzielającym się w serwisie politycznym CounterPunch.org. Jej dziadkiem ze strony ojca był zaś Claud Cockburn, pisarz i dziennikarz pochodzenia irlandzkiego.

Zostanie aktorką było jej marzeniem, odkąd skończyła dwa lata. Wilde uczęszczała do Georgetown Day School w Waszyngtonie oraz Phillips Academy w Andover w stanie Massachusetts, a następnie studiowała aktorstwo w The Gaiety School of Acting. Po ukończeniu studiów przeniosła się do Los Angeles.

Przez jakiś czas pracowała w agencji castingowej. Dostała małą rolę w „Dziewczynie z sąsiedztwa”. Później wystąpiła w kilku odcinkach serialu „Skin”. Następnie zagrała zbuntowaną nastolatkę w serialu dla młodzieży „Życie na fali”, co przyniosło jej sporą popularność.

W 2005 roku wystąpiła u boku Justina Timberlake’a w „Alpha Dog”, zyskując przychylność publiczności i krytyki. Była brana pod uwagę do roli Vesper Lynd w „Casino Royale”. Popularność przyniosła jej rola Dr Remy „Trzynastki” Hadley w serialu „Dr House”. W 2010 roku zagrała w widowiskowym filmie science-fiction, kontynuacji „Tronu” pt. „Tron: Dziedzictwo”.

Od 2007 roku jest żoną Tao Ruspoli, fotografa, twórcy filmów dokumentalnych oraz gitarzysty flamenco. Wilde i Ruspoli poznali się, kiedy aktorka miała zaledwie 18 lat i wzięli ślub po sześciu miesiącach znajomości. Ślub odbył się w autobusie szkolnym w Waszyngtonie, zaproszono na niego jedynie świadków pary. Obecnie Olivia wraz z mężem mieszka i pracuje w Venice, dzielnicy Los Angeles. Jest także zdeklarowaną weganką.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4393tv
d4393tv
d4393tv