Olivia Wilde - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się

Amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna. Popularność przyniosła jej rola Dr Remy „Trzynastki” Hadley w serialu „Dr House”.

Olivia Wilde (naprawdę nazywa się Olivia Jane Cockburn) urodziła się 10 marca 1984 roku w Nowym Jorkuw Stanach Zjednoczonych. Jej matka, Leslie Cockburn, jest wydawcą i dziennikarką magazynu "60 minut", a jej ojciec Andrew, podobnie jak dwóch wujów ze strony ojca – Alexander i Patrick – dziennikarzem udzielającym się w serwisie politycznym CounterPunch.org. Jej dziadkiem ze strony ojca był zaś Claud Cockburn, pisarz i dziennikarz pochodzenia irlandzkiego.

Zostanie aktorką było jej marzeniem, odkąd skończyła dwa lata. Wilde uczęszczała do Georgetown Day School w Waszyngtonie oraz Phillips Academy w Andover w stanie Massachusetts, a następnie studiowała aktorstwo w The Gaiety School of Acting. Po ukończeniu studiów przeniosła się do Los Angeles.

Przez jakiś czas pracowała w agencji castingowej. Dostała małą rolę w „Dziewczynie z sąsiedztwa”. Później wystąpiła w kilku odcinkach serialu „Skin”. Następnie zagrała zbuntowaną nastolatkę w serialu dla młodzieży „Życie na fali”, co przyniosło jej sporą popularność.

W 2005 roku wystąpiła u boku Justina Timberlake’a w „Alpha Dog”, zyskując przychylność publiczności i krytyki. Była brana pod uwagę do roli Vesper Lynd w „Casino Royale”. Popularność przyniosła jej rola Dr Remy „Trzynastki” Hadley w serialu „Dr House”. W 2010 roku zagrała w widowiskowym filmie science-fiction, kontynuacji „Tronu” pt. „Tron: Dziedzictwo”.

Od 2007 roku jest żoną Tao Ruspoli, fotografa, twórcy filmów dokumentalnych oraz gitarzysty flamenco. Wilde i Ruspoli poznali się, kiedy aktorka miała zaledwie 18 lat i wzięli ślub po sześciu miesiącach znajomości. Ślub odbył się w autobusie szkolnym w Waszyngtonie, zaproszono na niego jedynie świadków pary. Obecnie Olivia wraz z mężem mieszka i pracuje w Venice, dzielnicy Los Angeles. Jest także zdeklarowaną weganką.

Data urodzenia

10.03.1984

Miejsce urodzenia

Nowy Jork, Nowy Jork, USA

Reżyser
Scenarzysta
Filmografia

Butter (Brooke)

Między wierszami

People Like Us (Hannah)

Dla niej wszystko (Nicole)

Zamiana ciał (Sabrina)

Wyścig z czasem (Rachel Salas)

Blackbird (Liza)

Dziewczyna z sąsiedztwa (Kellie)

Lazarus Effect, The

Kochajmy się od Święta

Unity (Narrator)

Romans na haju (Elizabeth Roberts)

Third Person (Anna)

Ona (Dziewczyna z randki w ciemno)

Niewiarygodny Burt Wonderstone (Jane)

Deadfall (Liza)

Wyścig / Rush (2013) (Suzy Miller)

Rozmowy z innymi kobietami (Druhna)

Tron: Rebelia (Quorra)

Drinking Buddies

Kowboje i obcy (Ella)

Alpha Dog (Angela Holden)

Year One, The (Księżniczka Inanna)

Tron: Dziedzictwo (Quorra)

Dr House (Dr Remy 'Trzynastka' Hadley)

Podwójna tożsamość (Elizabeth)

OC: Życie na fali (Alex Kelly)

Turistas (Bea)