Trwa ładowanie...
d2va3fy
Aktualności

"Omen" powraca

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Omen" powraca
(mat. dystrybutora)
d2va3fy

Wytwórnia 20th Century Fox i studio Platinum Dunes zrealizują kolejną przeróbkę kultowego horroru satanistycznego "Omen".

Oryginalny obraz powstał w 1976 roku i nakręcił go Richard Donner. W rolach głównych wystąpili Gregory Peck i Lee Remick. To historia małżeństwa amerykańskiego dyplomaty Roberta Thorna i jego żony, którzy z radością i nadzieją oczekiwali przyjścia na świat swego pierworodnego dziecka. Niestety chłopiec zmarł zaraz po porodzie. Thorn ukrył tragedię przed żoną i w tajemnicy przed nią adaptował urodzone w tym samym czasie dziecko, którego samotna matka nie przeżyła połogu. Chłopiec otrzymał na imię Damien. Od najmłodszych lat był niezwykłym dzieckiem. Wybitnie inteligentny, ale i zamknięty w sobie, nigdy nie chorował. Budził też nie wytłumaczony, paniczny lęk w zwierzętach. W dniu piątych urodzin Damiena jego niania popełnia makabryczne samobójstwo. To pierwszy z wielu tragicznych i upiornych wypadków, które
wydarzą się wokół chłopca. Thorn zaczyna dostrzegać, że jego przybrany syn jest nie tylko wyjątkowy, ale także zły. Zaczyna badać pochodzenie adoptowanego dziecka i odkrywa, że powiązane jest z Szatanem.

W 2006 roku powstał remake filmu. Nakręcił go John Moore, a w rolach głównych wystąpili Liev Schreiber i Julia Stiles. Obraz jednak nie zdobył tak dużej popularności, jak jego kultowy poprzednik. Nic więc dziwnego, że producenci zdecydowali się spróbować jeszcze raz. Jak na razie nie wiadomo, kto stanie za kamerą.

Przypomnijmy, że w oparciu na oryginalnym filmie stacja Lifetime przygotowuje serial. Za scenariusz odpowiada jeden z producentów "Walking Dead", Glen Mazzara.

d2va3fy

Podziel się opinią

Share

d2va3fy

d2va3fy