Trwa ładowanie...
d2p1jnr

Oprah Winfrey babcią Mike'a Eppsa

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oprah Winfrey babcią Mike'a Eppsa
d2p1jnr

Oprah Winfrey zagra w filmie o legendarnym komiku Richardzie Pryorze, którego sportretuje Mike Epps.

Produkcja powstanie pod skrzydłami The Weinstein Company. W jego realizację zaangażowana jest wdowa po aktorze, Jennifer Pryor.

Za kamerą obrazu stanie Lee Daniels ("Kamerdyner", "Pokusa").

d2p1jnr

Richard Pryor, który rozpoczął sceniczne występy komediowe w latach 60, zadebiutował na filmowym planie w roku 1967 w produkcji "Zajęte ciało". Sukcesom zawodowym artysty, towarzyszyło burzliwe życie osobiste. Pryor zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, był również siedmiokrotnie żonaty. W roku 1986 u komika rozpoznano stwardnienie rozsiane, chorobę, która w miarę rozwoju ograniczyła możliwość jego pracy zawodowej. Artysta zmarł 10 grudnia 2005 roku.

Akcja filmu prawdopodobnie skoncentruje się na życiu Pryora jako trzydziestolatka. Wśród kandydatów do głównej roli rozważani byli Michael B. Jordan, Marlon Wayans i Nick Cannon, ale to Mike Epps wcieli się w legendarnego komika. Wdowę po bohaterze obrazu mają zagrać Kate Hudson bądź Anne Hathaway. Babcię Richarda Pryora, Marie Carter, sportretuje natomiast Oprah Winfrey. Komik dorastał w domu publicznym prowadzonym przez Marie, kiedy jego matka odeszła od niego, gdy ten miał 10 lat.

Oprah Winfrey wystąpiła w ubiegłym roku w ostatnim dziele Lee Danielsa, "Kamerdyner". Amerykańska prezenterka telewizyjna i aktorka regularnie zajmuje się też produkcją filmów. Niedawno na ekranach kin gościł obraz "Podróż na sto stóp", za którego produkcję odpowiadała m.in. Winfrey, a w grudniu do sal kinowych trafi dramat "Selma", którego produkcją również zajęła się Amerykanka.

d2p1jnr

Podziel się opinią

Share
d2p1jnr
d2p1jnr