Trwa ładowanie...
dpt4i36

Pacific Rim

Najnowsze informacje
5.0
(2 głosy)
Oceń:
1
dpt4i36

„Pacific Rim” to amerykański film akcji science-fiction z 2013 roku w reżyserii Guillermo del Toro. Scenariusz napisali Travis Beacham oraz Guillermo del Toro. Muzykę skomponował Ramin Djawadi. Za efekty specjalne odpowiedzialni są John Knoll i James E. Price, a za animacje – Hal Hickel. Produkcją zajęli się Thomas Tull i Jon Jashni.

Gdy z głębi oceanów zaczęły wynurzać się na powierzchnię legiony potwornych pozaziemskich istot, zwanych Kaiju, nastała wojna, która przez lata miała pochłonąć miliony istnień i zasoby całej ludzkości. Do walki z olbrzymimi Kaiju opracowano specjalny rodzaj broni: wielkie roboty, zwane Jaegerami, sterowane jednocześnie przez dwóch pilotów, których umysły łączą się za sprawą neuromostu. Jednak nawet Jaegery okazują się prawie bezbronne w starciu z bezlitosnymi Kaiju.

Siły zbrojne broniące rasę ludzką, chcąc uniknąć klęski, nie mają innego wyboru niż zwrócić się do dwóch nieoczekiwanych bohaterów — spisanego na straty byłego pilota (Charlie Hunnam) i niesprawdzonej dotąd praktykantki (Rinko Kikuchi). Razem mają pokierować w walce legendarnym, choć pozornie przestarzałym, Jaegerem. Ta dwójka to ostatnia nadzieja ludzkości w obliczu nadciągającej zagłady.

W filmie „Pacific Rim” występują: Charlie Hunnam jako Raleigh Becket, Idris Elba - Stacker Pentecost, Rinko Kikuchi - Mako Mori, Charlie Day - Dr Newton Geiszler, Robert Kazinsky - Chuck Hansen, Max Martini - Herc Hansen, Ron Perlman - Hannibal Chau, Clifton Collins Jr. - Tendo Choi.

Pacific Rim
Tytuł oryginalny

Pacific Rim

Gatunek

przygodowy, akcji, sci-fi

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

12.07.2013

Czas trwania

131 min.

Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpt4i36
dpt4i36
dpt4i36