Trwa ładowanie...
d7xoniz

Parada

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Share
d7xoniz

“Parada” to serbski komediodramat z 2011 roku, wyreżyserowany przez Srdjan Dragojevićia, który jest również autorem scenariusza do swojego obrazu. Produkcją zajęli się Vladimir Anastasov, Mike Downey, Igor Nola, Biljana Prvanović. Muzyke skomponował Igor Perovic.

Obraz uczestniczył w konkursie na 62. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale. Film miał budżet wynoszący 1,3 miliona euro, wpływy z dystrybucji wynoszą 4 miliony euro.

Tematyka filmu koncentruje się na sytuacji gejów w Serbii i ukazuje przygotowania do parady równości w Belgradzie. Obraz przygląda się strategii przetrwania gejów w Serbii i wśród społeczeństwa, które nawet teraz, rok po wojnie bałkańskiej, jest wciąż rozdrobnione i rozdarte. Część ujęć w filmie pochodzi z autentycznej parady równości w Belgradzie z 2010 roku.

W rolach głównych wystąpili: Nikola Kojo jako Limun, Miloš Samolov – Radmilo, Hristina Popović – Biserka, Goran Jevtić – Mirko, Goran Navojec – Roko, Dejan Aćimović – Halil, Toni Mihajlovski – Azem, Nataša Marković – Lenka, Mladen Andrejević – Djordje.

Parada
Tytuł oryginalny

Parada

Gatunek

dramat, komedia

Kraj produkcji

Węgry

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

14.06.2013

Czas trwania

115 min.

Obsada
d7xoniz

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7xoniz
d7xoniz
d7xoniz