ycipk-1epehm
ycipk-1epehm

Patricia Clarkson - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
ycipk-1epehm

Aktorka amerykańska, absolwentka Uniwersytetu Yale. Debiutowała w "Nietykalnych" Briana de Palmy rolą żony Elliota Nessa (Kevin Costner). Jest laureatką Nagrody Emmy za występy w serialu HBO "Sześć stóp pod ziemią".

Clarkson zyskała powszechne uznanie rolą Grety w niezależnej produkcji "High Art", za którą była nominowana do Independent Spirit Award i nagrody Amerykańskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych.

Rok 2002 był dla niej bardzo pracowity - wystąpiła w "Dogville" Larsa Von Triera a także w "All the Real Girls", "Pieces of April", "The Baroness and the Pig", "Safety of Objects" i w reżyserowanym przez Todda Haynesa "Far From Heaven".

Na polskich ekranach moglibyśmy ją oglądać między innymi w "Obietnicy" Seana Penna, w nominowanej do Oscara "Zielonej mili", "Jumanji", "Grze w serca", "Nieodpartym uroku" i "Tajemniczym Joe".

Występowała także w nowojorskich teatrach, m.in. w sztukach "Eastern Standard", " Raised in Captivity", "The Maiden's Prayer", "Wolfman", "Oliver, Three Days of Rain" i "House of Blue Leaves".

Data urodzenia

29.12.1959

Miejsce urodzenia

Nowy Orlean, Louisana, USA

Filmografia
ycipk-1epehm
ycipk-1epehm